|
Gündem

FOX’un algı operasyonu elinde patladı: Satılık çiftçiyle yalan haber

Son günlerde özellikle tarım alanında algı operasyonları yapan FOX TV'nin bir haberi daha asılsız çıktı. Adana'da çiftçi Hasan Savaş ile röportaj yapan FOX TV, bölgedeki üreticinin hiçbir destek almadığını iddia etti. Gerçekler aynı alanda üretim yapan çiftçilerin ifadeleriyle ortaya çıktı. Destek ödemelerini aldıklarını belirten bir çiftçi, "FOX'tan gelmiş demişler, 'Sen hükümeti karala.' 'Niye yapıyorsun?' dedik. 'Benim paraya ihtiyacım vardı borçlarımı kapatmak için' dedi" ifadelerini kullandı.

11:37 . 13/05/2022 Cuma
Diğer
Arşiv

Arşiv

Toplumun çeşitli kesimleri üzerinden gerçek dışı yayınlarla ekonomi algısı yapan Fox TV'nin bir yalanı daha ortaya çıktı. Bir çiftçi ile röportaj yaptığını ve çiftçilerin destek almadığını iddia eden Fox TV gübre atamayan ve tarlası boş kalan çiftçiler olduğunu izleyicisine aktardı.

Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Aynı alanda üretim yapan çiftçilerin desteklerin ödendiğini anlatması üzerine bir yalan haber daha deşifre olmuş oldu.

Bölgedeki çiftçiler söz konusu çiftçinin kendilerine durumu anlattığını şu sözlerle aktardı: "FOX'tan gelmiş demişler, 'Sen hükümeti karala.' 'Niye yapıyorsun?' dedik. 'Benim paraya ihtiyacım vardı borçlarımı kapatmak için' dedi."


#fox tv
#istanbul
9 ay önce
default-profile-img
FOX’un algı operasyonu elinde patladı: Satılık çiftçiyle yalan haber
Joe Biden'dan Afganistan açıklaması: 'Ulusal acil durum' devam etmeli
Tuzla’da 700 ton kaçak akaryakıt yakalandı
İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin tutuklandı
Mesut Özil futbolu bırakıyor mu?
Antalya'da gecekondu alev alev yandı