Gündem Hadsiz CHPliye suç duyurusu Partisi sahip çıktı

Hadsiz CHP’liye suç duyurusu: Partisi sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “ceberut” deyip AK Partililer için “Bunların kökünü kazıyacağız” diye nefret açıklaması yapan CHP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir hakkında savcılığa 100’e yakın suç duyurusu yapıldı. Emir’e partisinden ise destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Biz, AK Parti Genel Başkanı ile münakaşa etmeyeceksek niye siyaset yapıyoruz?” diyerek Emir’e sahip çıktı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Hadsiz CHP’liye suç duyurusu: Partisi sahip çıktı
Cemal Emir

CHP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir’in skandal açıklamaları yargıya taşındı. Emir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek “Bu ceberut adamı göndereceğiz” demiş ve “Bunların kökünü kazıyacağız. Korkutacağız, yıldıracağız ve susturacağız” sözleriyle de AK Partilileri hedef almıştı. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’na Emir hakkında 100’ün üzerinde suç duyurusu yapıldı. AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman’ın suç duyurusu dilekçesinde Emir’in, alenen halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği, Cumhurbaşkanı’na, AK Parti teşkilat mensuplarına ve seçmenine hakaret ve tehditlerde bulunduğu belirtildi.

CHP’li başkan Nazilere özendi: Milletin kökünü kazıyacakmış
GÜNDEM
CHP’li başkan Nazilere özendi: Milletin kökünü kazıyacakmış

4 FARKLI SUÇ DUYURUSU

  • Emir’in yaptığı konuşmanın ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceği aktarılan dilekçede, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, Cumhurbaşkanı’na hakaret, Hakaret ve Tehdit” suçlarından cezalandırılması talep edildi.

Suç duyurusunun ardından Hotaman, partililerle Batı Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Hotaman, Cemal Emir’in, kendi seçmeninin gözünü daha ilk günden boyamak adına, bir siyasi parti temsilcisine yakışmayacak nitelikte ifadelerle Cumhurbaşkanı’na ve kendileri gibi düşünmeyen, siyasi olarak kendilerini desteklemeyen insanlara hakaret ve tehditlerde bulunmasının, CHP ve yöneticilerinin topluma karşı besledikleri kin ve nefret duygularında geldikleri noktayı açıkça gözler önüne serdiğini ifade etti.

AMACI YALANLARI UNUTTURMAK

Emir’in, karşılıklı yalanlamalar ve suçlamalarla geçirdikleri CHP’nin Etimesgut kongre sürecini unutturmak adına, haddini aşar ifadelerle gündem oluşturmaya çalıştığını belirten Hotaman, şunları söyledi:

  • “Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanına, liderimiz ve genel başkanımıza ‘ceberut adam’ kelimesini kullanacak kadar seviyesiz, kendi siyasi düşüncesine sahip olmayanlar için ise ‘kökünü kazıyacağız’ gibi yakışıksız kelimeleri kullanacak kadar şirazesi kaymış bir siyasetçinin toplum nazarında kabul görmeyeceğini kendisine bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Sayın Başkan, unutma ki, ‘Korkutacağız, susturacağız, yıldıracağız ve hatta kökünü kazıyacağız’ dediğiniz insanlar bugüne kadar bu coğrafyada ülkeleri için Malazgirt’te, Sakarya’da, Çanakkale’de ve son olarak 15 Temmuz gecesi ülkenin her yerinde tanklara, mermilere gövdesini siper etmiş, şehit ve gazi olmuş insanlardır.

TACİZCİLERİN TOPLANMA ALANI

“Siz ve sizin gibiler bu tarz ifadelerinizle ancak ve ancak özellikle son dönemde korkakların, yalancıların, tacizci ve tecavüzcülerin yegane toplanma alanı haline dönüşen kendi siyasi partinizin içindeki zavallı yönetici dostlarınızı ya da ‘Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım’ dedikten sonra darbe girişiminde belediye başkanının evine saklanan yöneticilerinizi korkutabilirsiniz.”

CHP’den pişkin savunma

  • CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir’in Nazi zihniyetini dışa vuran sözlerine destek verdi. Altay, Meclis’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik Emir’in sözlerinin hatırlatılması üzerine şu cevabı verdi: “Biz, AK Parti Genel Başkanı ile münakaşa etmeyeceksek niye siyaset yapıyoruz? Biraz önce iyi yaptığı şeyleri de söyledim. Devlet, şefkat dağıtır. Devletin demokrasi dışı tutum ve davranışlarına karşı insanların laf etmesinden daha doğal bir şey yoktur. Cumhurbaşkanı kendisine ‘ceberrut’ denmesini istemiyorsa o da muhalefete ve kendisinden olmayanlara karşı daha nazik bir dil kullanacak.”

AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı ve partililer, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir hakkında, partisinin 3. Olağanüstü İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında kullandığı ifadeler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, partililerle Batı Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı ve partililer, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir hakkında, partisinin 3. Olağanüstü İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında kullandığı ifadeler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, partililerle Batı Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Etimesgut’ta skandal bitmiyor

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’nın Muhsin Yazıcıoğlu’nun mezarını ziyaretini eleştiren CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem görevden alınmış ve geçici olarak yerine Cemal Emir getirilmişti. 19 Eylül’de yapılan Etimesgut ilçe kongresinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun destek verdiği belirtilen Ali Güvenç ile yarışan Emir ilçe başkanlığına seçilmişti. Çağdaş Hukukçular Derneği ve İnsan Hakları Derneği’nde yöneticilik yapan Emir’i, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın desteklediği belirtiliyor.

Beş ildeFETÖ operasyonu

Beş ilde
FETÖ operasyonu

Mahrem kadın yapılanmasına şafak baskını düzenlendi.
Bıçak vesopalı park kavgası

Bıçak ve
sopalı park kavgası

​Polis havaya ateş ederek durdurdu: 11 yaralı var.
Ölüm durakta yakaladı

Ölüm durakta yakaladı

​Minibüs bekleyen adam durakta hayatını kaybetti.
Bıçak<br>kemiğe dayandı<br>

Bıçak
kemiğe dayandı

Felâketler kör gözümüze parmağını sokunca farkına vardık
Bedeniyle kavgalı
bir kuşak yetişiyor

Bedeniyle kavgalı bir kuşak yetişiyor

​Dismorfobi (kendini beğenmeme) dijital çağ hastalığına dönüştü
Persona non grata

Persona non grata

Örgütlü hareket eden 10 büyükelçiye tepki

10’unuz değil 100'ünüz gelsin

10’unuz değil 100'ünüz gelsin

Büyükelçilerin toplu açıklamasına tepkiler peş peşe geldi
Kavala Soros’çu Demirtaş
teröristtir

Kavala Soros’çu Demirtaş teröristtir

​Bahçeli'den CHP liderinin “Kavala veDemirtaş neden hapiste” sözlerine cevap
FETÖ’yü dost ülkelerden
temizleyeceğiz

FETÖ’yü dost ülkelerden temizleyeceğiz

"Togo'nun FETÖ ile mücadelemize verdiği destek takdire şayandır"
Türkiye artık Afrika gücü!

Türkiye artık Afrika gücü!

​Fransız medyası itiraf etti
Güle güle güzel adam

Güle güle güzel adam

​BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar dün son yolculuğuna uğurlandı
İhracatta bir rekor daha

İhracatta bir rekor daha

​Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı pay ilk kez yüzde 1'in üzerinde
Çift doz aşıda 33 şehirde
yüzde 75’i aştık

Çift doz aşıda 33 şehirde yüzde 75’i aştık

​Türkiye, toplumsal bağışıklığa her geçen gün biraz daha yaklaşıyor
Kuzey Akım-2 yoksa gaz da yok

Kuzey Akım-2 yoksa gaz da yok

Rusya'dan Avrupa'ya tehdit gibi ön şart
Beşiktaş Avrupa'da yok

Beşiktaş Avrupa'da yok

​Temsilcimiz grubundaki üçüncü maçta da yenildi.
Togo'da samimi görüntüler

Togo'da samimi görüntüler

Cumhurbaşkanı Erdoğan ​üç Afrika ülkesinin lideriyle buluştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.