Gündem HDPli Garo Paylan, Türkiyeyi ABDye şikayet etti

HDP'li Garo Paylan, Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti

Ermenistan ve Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki çatışmaları sürüyor. Türkiye'nin de desteğiyle Azeri ordusunun işgal altındaki topraklarını geri alma çabası birçok kesimi rahatsız etmeye devam ediyor. Son olarak terör örgütü PKK'nin siyasi uzantısı olan HDP'nin Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Türkiye'yi ABD'ye şikayet ederek, "Türkiye’nin Dağlık Karabağ ihtilafındaki savaş kışkırtıcılığını eleştirdim. Ankara’nın ateşe benzinle gitmemesi gerektiğini, çünkü bir savaşta kazanan tarafın olmayacağını söyledim. Vatandaşlarıma 'ateşkes için elimizden geleni yapmalıyız' diye ısrar ettim." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Diğer
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde "Türkiye olarak en başından beri Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu söylüyoruz." açıklamasını yaptı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de "Türkiye bu meselede her zaman olduğu gibi bizi açık ve net bir şekilde destekledi. Sevgili Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları kardeşliğimizin göstergesidir." dedi.

Ermenistan'a darbe üstüne darbe: Albay Vahagn Asatryan
öldürüldü
DÜNYA
Ermenistan'a darbe üstüne darbe: Albay Vahagn Asatryan öldürüldü

Köşeye sıkışan Ermenistan ordusunun son çaresi: Parayla asker topluyorlar
DÜNYA
Köşeye sıkışan Ermenistan ordusunun son çaresi: Parayla asker topluyorlar

ABD basınına şikayet etti

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise New York Times için kaleme aldığı "Türkiye'nin askeri maceraları, ülkede özgürlüğü nasıl azaltıyor?" başlıklı yazısında, Türkiye'yi uluslararası arenada şikayet etti. "Türkiye, bu savaşta etnik bağlarını paylaştığı Azerbaycan'ı güçlü bir şekilde destekliyor." diyen Paylan, ifadelerini "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, küresel ateşkes çağrılarını reddetti; Azerbaycan'a savunma teknolojisi, İnsansız Hava Araçları ve propaganda mekanizmalarıyla destek verdi." şeklinde sürdürdü.

Aliyev'den Fransız gazetecinin 'Kaç Türk İHA'nız var?' sorusuna cevap: Yeteri kadar
OYNAT 01:08
Aliyev'den Fransız gazetecinin 'Kaç Türk İHA'nız var?' sorusuna cevap: Yeteri kadar
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, France 24 televizyonuna röportaj verdi. Aliyev, Fransız gazetecinin kendisine yönelttiği 'Kaç tane Türk İHA'nız var?' sorusuna gülerek 'Yeteri kadar' cevabını verdi.

"Milliyetçi coşkuyu kamçıladı"

HPD'li Paylan, yazısında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye’nin bölgesel çatışmalara dahil olması, milliyetçi coşkuyu kamçıladı, barış ve demokrasi savunucularının alanını yok etti ve azınlık nüfus arasında korku ve güvencesizlik hissini derinleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda Türk televizyon kanalları, Ermenistan'ı düşman olarak tanımlayan ve Türk İnsansız Hava Araçları tarafından tahrip edilen Ermeni hedeflerinin görüntülerini titizlikle yayınladı.

Azerbaycan halkı Kızılay'ın gönderdiği TIR'ı görünce arabalarını park edip selam durdu
OYNAT 00:33
Azerbaycan halkı Kızılay'ın gönderdiği TIR'ı görünce arabalarını park edip selam durdu
Türkiye'nin Azerbaycan'a yönelik yardımları kapsamında çok sayıda Kızılay TIR'ı Bakü'ye giriş yaptı. Kızılay konvoyunu fark eden Azerbaycan halkı, araçlarını yol boyunca park ederek TIR'lara selam durdu.

"Ankara ateşe benzinle gidiyor"

Türkiye’nin Dağlık Karabağ ihtilafındaki savaş kışkırtıcılığını eleştirdim. Ankara’nın ateşe benzinle gitmemesi gerektiğini, çünkü bir savaşta kazanan tarafın olmayacağını söyledim. Vatandaşlarıma 'ateşkes için elimizden geleni yapmalıyız' diye ısrar ettim."

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.