Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem HDPli Kurtulan terör örgütü propagandası yapmaktan hakim karşısında

HDP’li Kurtulan terör örgütü propagandası yapmaktan hakim karşısında

HDP'li Fatma Kurtulan, “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” ve “suçu ve suçluyu övme” suçlarından hakim karşısına çıktı. Kurtulan, Türkiye’nin Afrin’e girmesine karşı olduğunu ve sözlerini savunmaya devam edeceğini söyledi.

Haber Merkezi İHA
HDP’li Kurtulan terör örgütü propagandası yapmaktan hakim karşısında
Fatma Kurtulan

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Fatma Kurtulan, “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” ve “suçu ve suçluyu övme” suçlarından hakim karşısına çıktı.

Mahkeme başkanının iddianame özetini okumasının ardından savunma yapan Kurtulan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla ilgili bugün de aynı fikirde olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Bu paylaşımı savaşa karşı olduğum için yaptım. Kürsüde de, Mecliste de, farklı platformlarda da savaşa karşı olduğumu her zaman söyledim. Türkiye’nin Afrin’e girmesini hala doğru bulmuyorum. O antidemokratik uygulama Avrupa Parlamentosu’nun gündeminde. Türkiye’nin Afrin’e o bölge halkının rızası olmadan girişini doğru bulmuyorum."

HDP'den İyi Parti'ye: Koltuklarınızda HDP oylarıyla oturuyorsunuz
OYNAT 00:31
HDP'den İyi Parti'ye: Koltuklarınızda HDP oylarıyla oturuyorsunuz
TBMM'de İyi Parti ve HDP'li vekiller arasında çıkan tartışmada HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, 'İyi Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK'ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP'nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta HDP'nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?' dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, Kurtulan ve avukatının süre talebini kabul ederek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

HDP'li Kurtulan'dan İyi Parti'ye:  CHP ile yaptığınız ittifakta HDP'nin oylarının etkisi var
GÜNDEM
HDP'li Kurtulan'dan İyi Parti'ye: CHP ile yaptığınız ittifakta HDP'nin oylarının etkisi var
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.