Gündem HDPli Meral Danış Beştaş Salihe Aydeniz için toplanan komisyonda ağzını bozdu

HDP'li Meral Danış Beştaş Salihe Aydeniz için toplanan komisyonda ağzını bozdu

TBMM Karma Komisyonu, polise yumruk atan DBP Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik hazırlık raporunu görüşmek üzere toplandı. Burada basın mensuplarının toplantı salonunun dışarı çıkarılmasını bahane ederek sesini yükselten HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, ağzını bozdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
HDPli Meral Danış Beştaş Salihe Aydeniz için toplanan komisyonda ağzını bozdu
HDP'li Meral Danış Beştaş

TBMM Adalet-Anayasa Karma Komisyonu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik hazırlık komisyonu raporunu görüşmek üzere toplandı. AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt başkanlığında toplanan komisyonda basın mensuplarının dışarı çıkarılması kararının ardından tansiyon yükseldi.

Gazetecilerin dışarı çıkarılmasını bahane ederek sesini yükselten HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ağzını bozdu. Beştaş'ın "Kendi yaptıkları pisliklerin üzerini örtmeye çalışıyorlar" ifadesine MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül tepki gösterdi. Bülbül "AK Parti ve MHP'nin hüküm yok diyorsun. Ne demek pislik. Komisyon başkanının uygulaması üzerinden kimseye hakaret edemezsin" dedi.

POLİSE SALDIRAN SALİHE AYDENİZ'İ SAVUNMUŞTU

Meral Danış Beştaş, HDP'nin geçtiğimiz günlerde terörist başı Abdullah Öcalan'a destek amacıyla İstanbul Kadıköy'de düzenlediği izinsiz yürüyüşte polise yumruk atan Salihe Aydeniz'e destek olmuştu. Beştaş, Aydeniz'in hareketinin bir refleks olduğunu söyleyerek, "DBP bileşenimizin Eş Genel Başkanı elini refleks olarak kaldırınca polise yumruk atmak oluyor." ifadelerini kullanmıştı.

HDP'li Meral Danış Beştaş polise saldıran DBP'li Salihe Aydeniz'i böyle savundu: Yumruk atmadı elini kaldırdı
GÜNDEM
HDP'li Meral Danış Beştaş polise saldıran DBP'li Salihe Aydeniz'i böyle savundu: Yumruk atmadı elini kaldırdı
TTZA Kobra ve Ejder Yalçın performanslarıyla göz kamaştırdı
Ekonomi

TTZA Kobra ve Ejder Yalçın performanslarıyla göz kamaştırdı

Bilecik'in Söğüt ilçesinde 94 personele TTZA Kobra ve Ejder Yalçın aracı sürücü eğitimi kursu verildi. Dosta güven düşmana korku salan TTZA Kobra ve Ejder Yalçın araçları performanslarıyla göz doldurdu.
Uluslararası Af Örgütü Kanada: Çin destekli siber saldırıya uğradık
Dünya

Uluslararası Af Örgütü Kanada: Çin destekli siber saldırıya uğradık

Uluslararası Af Örgütü'nün Kanada şubesinden yapılan açıklamada, siber saldırıların ilkinin 5 Ekim'de tespit edildiği belirtildi. Adli soruşturmacıların ve siber güvenlik uzmanlarının olayı araştırmaya başladığı ifade edilen açıklamada, siber saldırı nedeniyle kurumun faaliyetlerinin yaklaşık 3 haftadır sekteye uğradığı vurgulandı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Genel Sekreter Ketty Nivyabandi, sistemlerindeki aramalara bakıldığında bu saldırının özellikle sadece Çin ve Hong Kong ile bağlantılı olduğunu ve önde gelen birkaç Çinli aktivisti de hedef aldığını belirtti.
Bakan Akar: Türkiye ve Azerbaycan'a tehdit nereden gelirse tek yumruk oluruz
Gündem

Bakan Akar: Türkiye ve Azerbaycan'a tehdit nereden gelirse tek yumruk oluruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile iki ordu komuta kademesi ‘Kardeş Yumruğu’ Azerbaycan-Türkiye Birleşik Müşterek Tatbikatı’nın ‘Seçkin Gözlemci Günü’nde’ takip etti. Açıklamalarda bulunan Bakan Akar, Türkiye ve Azerbaycan’a yönelik tehdit veya provokasyonun, nereden ve kimden gelirse gelsin her iki ülkeye yönelik olduğunu kabul edeceklerini belirterek, "Dostumuzu birlikte dost görür, düşmanımızı da yine birlikte düşman biliriz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.