Gündem Hüseyin Eken artık Yargıtay üyesi

Hüseyin Eken artık Yargıtay üyesi

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Apo davasının hakimi M. Turgut Okyay'dan sonra Ankara 2 No.'lu DGM Başkanlığı'na atanan Hüseyin Eken, Temmuz 1998'den bu yana DGM'de görev yapıyordu. En son 3 Mart Pazartesi günü Fethullah Gülen davasını karara bağlayan Eken, "Beyaz Enerji ve Örümcek Ağı" gibi büyük yolsuzluk davaları ile ilgili yargılamaları da bir süre yürütmüştü.

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Adalet Başmüfettişi Hakkı Manav, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Orhan Koçak, Yargıtay Tetkik Hakimleri Ekrem Ertuğrul ile Ali Göcen, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Karacan, Ankara DGM Başkanı Hüseyin Eken, Ankara Ticaret Mahkemesi Başkanı Recep Kömürcü, Eyüp Hakimi Salih Sırrı Uz, Ankara hakimleri Mehmet Ali Esmer ile Burhan Üstün ve Karşıyaka hakimi Erol Uzuner Yargıtay üyeliklerine seçildi. Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suna Türkoğlu, Danıştay savcıları Zehra Birden ile Halide Ayfer Özdemir'in ise Danıştay üyeliklerine seçildikleri kaydedildi. Danıştay Genel Kurulu'ndan yapılan açıklamada ise boş olan 8. Daire Başkanlığı'na Güngör Demirkan'ın seçildiği bildirdi.

  • HABER MERKEZİ  • /**/

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.