Gündem Hüseyin Eken artık Yargıtay üyesi

Hüseyin Eken artık Yargıtay üyesi

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Apo davasının hakimi M. Turgut Okyay'dan sonra Ankara 2 No.'lu DGM Başkanlığı'na atanan Hüseyin Eken, Temmuz 1998'den bu yana DGM'de görev yapıyordu. En son 3 Mart Pazartesi günü Fethullah Gülen davasını karara bağlayan Eken, "Beyaz Enerji ve Örümcek Ağı" gibi büyük yolsuzluk davaları ile ilgili yargılamaları da bir süre yürütmüştü.

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Adalet Başmüfettişi Hakkı Manav, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Orhan Koçak, Yargıtay Tetkik Hakimleri Ekrem Ertuğrul ile Ali Göcen, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Karacan, Ankara DGM Başkanı Hüseyin Eken, Ankara Ticaret Mahkemesi Başkanı Recep Kömürcü, Eyüp Hakimi Salih Sırrı Uz, Ankara hakimleri Mehmet Ali Esmer ile Burhan Üstün ve Karşıyaka hakimi Erol Uzuner Yargıtay üyeliklerine seçildi. Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suna Türkoğlu, Danıştay savcıları Zehra Birden ile Halide Ayfer Özdemir'in ise Danıştay üyeliklerine seçildikleri kaydedildi. Danıştay Genel Kurulu'ndan yapılan açıklamada ise boş olan 8. Daire Başkanlığı'na Güngör Demirkan'ın seçildiği bildirdi.

 • HABER MERKEZİ • En güzel Berat Kandili mesajları
  Gündem

  En güzel Berat Kandili mesajları

  En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
  Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
  Gündem

  Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

  ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
  İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
  Gündem

  İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

  İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.