Gündem Irkçı söylemleriyle bilinen İYİ Parti kurucusu İlay Aksoyun darbe sevinci

Irkçı söylemleriyle bilinen İYİ Parti kurucusu İlay Aksoy'un darbe sevinci

İYİ Parti kurucuları arasında yer alan, Fatih Belediye Başkan adayıyken "Fatih’i Suriyelilere teslim etmeyeceğim" pankartı astırıp ırkçı söylemlerde bulunan İlay Aksoy, Tunus'ta yaşanan darbe sonrası "Halk tarafından bu hamle yoğun destek gördü" paylaşımında bulunarak darbe sevincini gizlemedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Irkçı söylemleriyle bilinen İYİ Parti kurucusu İlay Aksoyun darbe sevinci
Arşiv

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını belirterek, mevcut Başbakan Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını açıklamıştı.

Tunus'taki darbede BAE parmağı: Dört gün önce 'yeni darbe geliyor' paylaşımında bulundular
DÜNYA
Tunus'taki darbede BAE parmağı: Dört gün önce 'yeni darbe geliyor' paylaşımında bulundular

DARBEYE SEVİNDİ

Tunus'ta bu gelişme sonrası belirsizlik sürerken, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi İlay Aksoy, darbe sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sevincini saklamadı.

Darbenin Tunus halkı tarafından destek gördüğünü savunan Aksoy, "Arap Baharın başlangıç ülkesi olan Tunus’ta dün Cumhurbaşkanı Kais Saied tarafından 'Müslüman Kardeşler' mensubu olması gerekçesiyle Başbakan Hicham Al-Mashishi'yi görevinden aldı! Halk tarafından bu hamle yoğun destek gördü" ifadelerini kullandı.

Irkçı kafaya tepki çığ gibi
GÜNDEM
Irkçı kafaya tepki çığ gibi

Sık sık mültecilere karşı ırkçı söylemlerde bulunan İYİ Parti’nin yerel seçimlerdeki Fatih Belediye adayı İlay Aksoy ‘Fatih’i Suriyelilere teslim etmeyeceğim’ pankartı astırmasıyla gündeme gelmişti.

Şehit Ömer Halisdemir'e 'darbeci' diyen İYİ Partili yöneticinin ihracı istendi
GÜNDEM
Şehit Ömer Halisdemir'e 'darbeci' diyen İYİ Partili yöneticinin ihracı istendi

İYİ Parti'den büyük iftira: 
Halisdemir’i darbeci ilan ettiler
GÜNDEM
İYİ Parti'den büyük iftira: Halisdemir’i darbeci ilan ettiler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.