Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Ölü bulunan eski İngiliz ajanının eşine yurt dışına çıkış yasağı kondu

İstanbul'da ölü bulunan eski İngiliz subayının eşine yurt dışına çıkış yasağı kondu

Ölü bulunan eski İngiliz ajanının eşine yurt dışına çıkış yasağı kondu

İstanbul Beyoğlu'nda ofisinin bulunduğu binanın önünde ölü bulunan İngiliz eski subayı James Gustaf Edward Le Mesurier'in eşi Emma Hedvig Christina Winber'e yurt dışına çıkma yasağı konulduğu öğrenildi.

Haber Merkezi DHA
İstanbulda ölü bulunan eski İngiliz subayının eşine yurt dışına çıkış yasağı kondu
James Gustaf Edward Le Mesurier

Emma Hedvig Chirsitan Winber'e poliste yapılan sorgusunda evlerinde bulunan ve inceleme altına alınan bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından oluşan 7 elektronik eşyayla ilgili sorular sorulduğu belirtildi. Polis tarafından intihar olarak değerlendirilen James Gustaf Edward Le Mesurier'in ruhsal sorunları için gittiği hastanelerin kayıtlarının da inceleme altına alındığı bildirildi.

İngiliz ajan Beyoğlu'nda ölü bulundu, geniş tahkikat başlatıldı
GÜNDEM
İngiliz ajan Beyoğlu'nda ölü bulundu, geniş tahkikat başlatıldı


Öte yandan olay sırasında aynı binada bulunan ve alt katta bağımsız bir bölümde kalan Merih adlı evin hizmetçisinin de ifadesinin alındığı kaydedildi.


Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne dün saat 13.30 sıralarında bir kadın arkadaşı ile birlikte gelen Emma Hedvig Chirstina Winber yaklaşık 3 saat ifade verdi.

Emma Hedvig Chirstina Winber, ikinci kez ifadeye çağrılmıştı.
Emma Hedvig Chirstina Winber, ikinci kez ifadeye çağrılmıştı.

İstanbul'da ölü bulunan eski İngiliz ajanının evinden harita ve kroki çıktı
GÜNDEM
İstanbul'da ölü bulunan eski İngiliz ajanının evinden harita ve kroki çıktı

Yurt dışına çıkış yasağı kondu

İsveç uyruklu Emma Hedvig Chirstina Winber'e soruşturma tamamlanana kadar yurt dışına çıkış yasağı konduğu öğrenildi. Genç kadının olayla ilgili yeniden ifadesine başvurulabileceği belirtildi.

Evde bulunan elektronik eşyalar soruldu

Öte yandan Cinayet Büro Amirliğinde kaldığı sürede olay gecesini tekrar tekrar anlatması istenen Emma Hedvig Christina Winber'e evlerinde bulunan bilgisayar, tablet ve cep telefonlarının aralarında bulunduğu 7 elektronik eşyayla ilgili sorular sorulduğu belirtildi.

Polis tarafından inceleme altına alınan bu eşyalar için Emma Hedvig Christina Winber'in eşi ve kendisi tarafından kullanıldığını söylediği öğrenildi.

Hastane kayıtları inceleniyor

Emniyet yetkilileri tarafından intihar olarak değerlendirilen olayla ilgili titizlikle yürütülen soruşturmada James Gustaf Edward Le Mesurier'in ruhsal sorunlarıyla gittiği hastane ve doktor kayıtlarının da inceleme altına alındığı öğrenildi.

Hizmetçinin ifadesi alındı

Öte yandan olayı meydana geldiği gece evde bulunduğu öğrenilen Merih adlı hizmetçinin de polis tarafından ifadesinin alındığı öğrenildi. Evin alt katında bağımsız bir bölümde kaldığı öğrenilen hizmetçinin ölümle ilgili bir şey bilmediğini söylediği belirtildi. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü söylediler.

Başsavcılıktan eski İngiliz subayının ölümüne ilişkin açıklama

  • Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Adli Tıp Kurumu tarafından James Gustaf Edward Le Mesurier'in kesin ölüm sebebinin tespiti için otopsi işlemleri sonucu yapılan incelemeler devam etmekte olup herhangi bir rapor tanzim edilmemiştir. Soruşturmanın hassasiyeti nedeni ile eşi hakkında geçici bir tedbir mahiyetinde yurt dışına çıkış yasağı konulmuştur" denildi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.