Gündem İzmir açıklarında 52 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir açıklarında 52 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir'in Dikili ilçesinde Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 52 düzensiz göçmen kurtarıldı, ülkeyi yasa dışı yollarla terk etmeye çalışan bir kişi yakalandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İzmir açıklarında 52 düzensiz göçmen kurtarıldı
İzmir açıklarında 52 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Dikili açıklarında 2 lastik botta bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisi üzerine ekipler çalışma başlattı.

Ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itildiği belirlenen 52 göçmeni sahil güvenlik botlarına alarak kıyıya çıkardı, ülkeyi yasa dışı yollarla terk etmeye çalışan 1 kişiyi yakaladı.

Düzensiz göçmenlerin işlemlerin ardından Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edileceği bildirildi.

İstanbul Valiliği duyurdu: Son bir haftada 17 bin 116 düzensiz göçmen yakalandı
OYNAT 00:52
İstanbul Valiliği duyurdu: Son bir haftada 17 bin 116 düzensiz göçmen yakalandı
İstanbul Valiliği, düzensiz göçle mücadele kapsamında son bir haftada 17 bin 116 kişinin yakalandığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul'da düzensiz göçle mücadele çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Düzensiz göçmenlerin sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildiği kaydedildi.

Afganistan uyruklu 377 düzensiz göçmen daha ülkelerine gönderildi
OYNAT 00:49
Afganistan uyruklu 377 düzensiz göçmen daha ülkelerine gönderildi
Türkiye'ye yasa dışı yollarla giriş yapan Afganistan uyruklulardan 377'si daha ülkelerine gönderildi.

Edirne, Tuzla ve Kocaeli'deki geri gönderme merkezlerinde gözetim altında tutulan 377 kişinin ülkelerine gönderilmesiyle yılbaşından bu yana gönderilen düzensiz göçmen sayısı 26 bin 762'ye yükseldi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.