Gündem Kadına şiddete son Eski eşi tarafından öldürüldü haberlerini bitirecek karar

Kadına şiddete son: 'Eski eşi tarafından öldürüldü' haberlerini bitirecek karar

Adalet Bakanlığı tarafından "Özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye" vizyonuyla hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin önüne geçmek için yeni yaptırımların uygulanacağını belirten Erdoğan, "Kadına karşı şiddet suçlarını etkin şekilde soruşturmak amacıyla kurulan özel soruşturma bürolarını ülke genelinde yaygınlaştırıyoruz. Eşe karşı işlenen suçlarla ilgili öngörülen ağırlaştırıcı sebebi, boşanmış eşi de kapsayacak şekilde genişletiyoruz." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Kadına şiddete son: Eski eşi tarafından öldürüldü haberlerini bitirecek karar
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. "İnsan Hakları Eylem Planı'na ilişkin Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen 1,5 yıllık hazırlık sürecinde, toplumun her kesimi çalışmalara dahil edildi." ifadelerini kullandı. 11 hedef ve 9 amaç şeklinde hazırlanan planda kadına yönelik şiddeti en aza indirecek yaptırımların uygulanması da kapsama alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

"Şiddet mağduru kadınlara avukat görevlendirilmesini sağlıyoruz"

Kadına karşı şiddet suçlarını etkin şekilde soruşturmak amacıyla kurulan özel soruşturma bürolarının ülke genelinde yaygınlaştırılacağını belirten Erdoğan, "Eşe karşı işlenen suçlarla ilgili öngörülen ağırlaştırıcı sebebi, boşanmış eşi de kapsayacak şekilde genişletiyoruz. Tek taraflı ısrarlı takip fiillerini ayrı bir suç olarak düzenliyoruz. Şiddet mağduru kadınlara avukat görevlendirilmesini sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Silah çekip 'Seni kimse kurtaramaz' diyen kocadan KADES kurtardı
GÜNDEM
Silah çekip 'Seni kimse kurtaramaz' diyen kocadan KADES kurtardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Hakim ve savcı yardımcılığı geliyor
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Hakim ve savcı yardımcılığı geliyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.