Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Kritik Kabine toplantısı başladı Gündemde tam kapanma var

Kritik Kabine toplantısı başladı: Gündemde tam kapanma var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Milyonlarca kişinin merakla beklediği kritik toplantıda ramazanda alınacak ek tedbirler masaya yatırılacak. Toplantıda, Bilim Kurulu’nun aldığı tavsiye kararları Kabine üyelerine sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından açıklama yapacak.

Haber Merkezi AA
Kritik Kabine toplantısı başladı: Gündemde tam kapanma var
Arşiv

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı başladı. Toplantının ana gündem konusunu, yeniden normalleşme adımı sonrası artan koronavirüs vakaları nedeniyle alınacak yeni tedbirler oluşturacak. Dün yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni önemler konusunda ipucu vermişti.

  • Bakan Koca, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Mutant ve bulaşıcılığın arttığı bir pik dönemi yaşıyoruz. Bu yaşadığımız Türkiye'de üçüncü İstanbul için dördüncü pik" diyerek vaka artışına dikkat çekmişti.

Ramazan'da kapanma kararı salı günü belli olacak
KORONAVİRÜS
Ramazan'da kapanma kararı salı günü belli olacak

Sağlık Bakanı Koca: Kabine toplantısında alternatifli kapanma önereceğiz
KORONAVİRÜS
Sağlık Bakanı Koca: Kabine toplantısında alternatifli kapanma önereceğiz

“Yeni tedbirler alınabilir”

Yeni tedbirlerin alınabileceğini belirten Bakan Koca şunları söylemişti: “Bugün Bilim Kurulu özellikle yarından itibaren Ramazan'ın başlamasıyla birlikte ne gibi tedbirler alınabilir, önerilerimiz neler olabilir diye genel kapsayıcı bir şekilde hazırlık yapıldı. Yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında kabine toplantısı var. Bu kapsayıcı alternatif önerileri sunmuş olacağız. O çerçevede sayın Cumhurbaşkanımız alınan kararları uygun gördükleri halde açıklarlar. Ramazan ayını çok önemli görmeliyiz. Mutant ve bulaşıcılığın arttığı bir pik dönemi yaşıyoruz. O nedenle yakın temasın son derece önemli olduğunu, yakın temas ve hareketliliği azaltıcı bir duruma girmek durumundayız."

Bakan Koca
OYNAT 00:54
Bakan Koca "Tam kapanma olacak mı?" sorusunu yanıtladı: Kabineye alternatifli önerileri sunacağız
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 'Tam kapanma olacak mı?' sorusunu şu ifadelerle yanıtladı: 'Yarın Kabine Toplantısı'nda kapsayıcı, alternatifli önerileri sunacağız. O çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımız alınan kararları açıklar.'


Ramazan’da tam kapanma var mı? Ramazan'da kısıtlamalar nasıl olacak? İş yerleri kapanacak mı?
ÖZGÜN
Ramazan’da tam kapanma var mı? Ramazan'da kısıtlamalar nasıl olacak? İş yerleri kapanacak mı?

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.