|

Kullanılmayan TCDD binasında yangın

Kadıköy'de, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları'na (TCDD) ait kullanılmayan iki katlı bir binada yangın çıktı. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı yangının tinerciler tarafından çıkarıldığı ileri sürüldü.

İha
00:00 - 11/02/2013 Pazartesi
Güncelleme: 08:38 - 11/02/2013 Pazartesi
Yeni Şafak
Kullanılmayan TCDD binasında yangın
Kullanılmayan TCDD binasında yangın

Olay, Bostancı Camii Sokak 2 Numara üzerinde dün akşam 19.30 sıralarında meydana geldi. TCDD'ye ait olduğu ifade edilen ve kullanılmayan 2 katlı binada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Binadan alevlerin yükseldiğini gören çevre sakinleri, itfaiyeyi arayarak yardım istedi.

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen Kadıköy, Erenköy ve Maltepe itfaiye ekipleri, tazyikli su ile yangına müdahale etti. Yaklaşık bir saat süren yoğun çalışmaların ardından alevler kontrol altına alındı. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı yangında binada ağır hasar oluştu. Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangının binayı barınak olarak kullanan tinerciler tarafından çıkarıldığı ileri sürüldü.

Çevre sakinlerinden Erol Zengin, 'Burada tinerciler barınıyor. Burası TCDD'na ait bir bina. Bir ay önce gene burada bir araç yaktılar. O çocuklar bugünde maalesef bu binayı yakıyorlar. Maalesef [ALTBİLGİ]

(yangın) tinercilerin işi kesinlikle. İtfaiye zamanında geldi' dedi.

İtfaiye ve polis ekipleri, çıkan yangının tespiti için geniş çaplı inceleme ve soruşturma başlattı.

11 yıl önce