Gündem Memleket Partisinde istifa İnce liyakatsiz dostlarıyla mutlu

Memleket Partisi'nde istifa: İnce liyakatsiz dostlarıyla mutlu

Eski CHP'li Muharrem İnce'nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi'nin kurucuları arasında yer alan Mustafa Tayfun Laik, partisinden istifa etti. Tayfun, istifa gerekçesine ilişkin "Sayın Muharrem İnce, liyakatsiz ama 'iyi ve gurme' dostlarıyla beraber kendi mutlu azınlığını kurmuştur" açıklamasında bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Memleket Partisinde istifa: İnce liyakatsiz dostlarıyla mutlu
İstifa eden Mustafa Tayfun Laik, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

Mustafa Tayfun Laik, Memleket Partisi Kurucular Kurulu üyeliği, Genel Disiplin Kurulu üyeliği ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından, neden istifa ettiğine dair yazılı bir açıklama yapan Laik, şunları söyledi:

"İNCE, LİYAKATI TERCİH ETMEDİ"

CHP kurultaylarında, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetim kadrolarını mutlu azınlık şeklinde şiddetle eleştiren Sayın Muharrem İnce, liyakatsiz ama 'iyi ve gurme' dostlarıyla beraber kendi mutlu azınlığını kurmuştur.

Partimizin kurulduğu süreçte, liyakat ve başarı yerine sadakati tercih eden Sayın İnce, kendisine sadakatle bağlı dar bir kadro ile Genel Merkez binalarında mutlu aile tabloları çizerken Partinin anketlerdeki oy oranı ise hızla düşmeye başlamıştır.

"PARTİDE GÜVENSİZLİK VAR"

Partimizin programına, tüzüğüne ve kırmızı çizgilerine gönülden bağlı kişileri küstüren bu azınlık, kendilerine sadakatle bağlı CHP küskünlerinden kurdukları teşkilatları ile 'demokratik kongreler' düzenlerken kendilerinden olmayan teşkilatlara baskı yaparak istifa ettirmişlerdir.

Parti içerisinde güven ortamını zedeleyen; Kurucular Kurulu, MYK ve Genel Disiplin Kurulu üyelerini baskı altına almaya çalışan ve Kurultay öncesinde gerilimi tırmandıran bazı gelişmeler istifa etmemde etkili olmuştur.

"DİSİPLİN SÜRECİ ENGELLENİYOR"

Kurultay’ın demokratik bir atmosferde gerçekleşmesinin sağlanması için, gerilimi tırmandırarak baskı ortamı yaratan ve disiplin suçu işleyen kurucular hakkında, Parti Tüzüğü’ndeki disiplin süreçlerinin işletilmesine yönelik çağrım, Sayın Muharrem İnce tarafından, CHP’deki demokrasi mücadelesine yakışmayacak bir biçimde engellenmiştir.

"TABELA PARTİSİ HALİNE GELDİ"

Sayın İnce’nin son tavrı, Partimizin programının, tüzüğünün ve kırmızı çizgilerinin artık masaldan ibaret olduğunu ve Memleket Partisi’nin 'tabela partisi' haline geldiğini bizlere göstermiştir.

Sonuç olarak; muhalefet partisine muhalefet etmekten öteye gitmeyen, CHP’deki başarısından ve mücadelesinden başka söyleyecek bir sözü olmayan, CHP küskünlerinden oluşan mutlu bir azınlık ile gerçeklerden uzak hülyalara dalan bir siyaset anlayışının içerisinde olamayacağım aşikardır.

Memleket Partisi'nde toplu istifa
GÜNDEM
Memleket Partisi'nde toplu istifa

Memleket Partisi'nde toplu istifa: İstanbul örgütünde 20 kişi görevi bırakıyor
GÜNDEM
Memleket Partisi'nde toplu istifa: İstanbul örgütünde 20 kişi görevi bırakıyor

İnce'nin Memleket Partisi resmen kuruldu
GÜNDEM
İnce'nin Memleket Partisi resmen kuruldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.