Gündem MHP Genel Başkanı Bahçeli PKKyı devlet yönetimine mi sokacaksınız

MHP Genel Başkanı Bahçeli: PKK'yı devlet yönetimine mi sokacaksınız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP'nin HDP'ye bakanlık sözü vermesine ateş püsküren Bahçeli, "HDP’ye peşinen bakanlık müjdesi veren CHP, PKK’yı devlet yönetimine taşımayı düşünecek kadar bu ülkeye, bu millete yabancılaşmıştır." diye konuştu.

Haber Merkezi AA
MHP Genel Başkanı Bahçeli: PKKyı devlet yönetimine mi sokacaksınız
​MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sert eleştirilerde bulunan Bahçeli, Millet İttifakına sert eleştirilerde bulundu. CHP ve İP'in argümanları arasında Covid-192un da yerini aldığını belirten Bahçeli, "Zillet ittifakı bulaşıcı hastalıktan nemalanacak kadar basiretini kaybetmiştir. Covid-19'dan medet umanların, husumetten çıkar devşirmeye çalışanların zihniyetleri ağır hasarlıdır. Türkiye'nin salgını başarıyla yönettiğini ifade etmek vicdan sahibi herkesin görevi olmalıdır." dedi.

Aşı uygulanan 17 milyon kişi içinde kendisi de bulunan Kılıçdaroğlu: Kimse aşı olamıyor
GÜNDEM
Aşı uygulanan 17 milyon kişi içinde kendisi de bulunan Kılıçdaroğlu: Kimse aşı olamıyor

Bakan Koca'dan Kılıçdaroğlu'nun aşı iddiasına tepki: Yalan dipsiz bir kuyudur ve sahibini dibine gönderir
OYNAT 02:23
Bakan Koca'dan Kılıçdaroğlu'nun aşı iddiasına tepki: Yalan dipsiz bir kuyudur ve sahibini dibine gönderir
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çin ile yapılan sözleşmenin 50 milyon doz olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Koca, 'Birileri çıkıp 50 milyonluk anlaşma yapıldığını iddia ediyor. Anlaşılan Çin ile yapılan anlaşmanın sadece ilk bölümüyle karalama kampanyası başlattılar. Toplamda iki seferde her biri 50 milyon doza karşılık anlaşma imzaladık. 'Karşı çıkacağım, eleştireceğim' diyerek gerçekleri çarpıtmak kimseye fayda vermez. Yalan dipsiz bir kuyudur ve sahibini o kuyunun dibine er ya da geç gönderir' dedi.

"CHP yönetimi bozguncudur"

CHP'nin yalanı siyaset rotası haline getirdiğini vurgulayan Bahçeli, "Toplumun her kesiminin beklentisi vardı ve bu makuldür. Mağdur olanların sesini duymak esas olmaktır. Türkiye'yi yöneten irade esnaflarımızın, dar ve sabit gelirlilerimizin, emekli, dul ve yetimlerimizin taleplerini karşılamaktadır. CHP Genel Başkanı'nın iddiaları boştur. Covid-19 hepimizin ana meselesidir. Bu yükün kaldırılması için samimi ve sağduyulu davranış sergilemek varken, yalanı siyaset rotası haline getirmek su katılmamış bozgunculuktur. CHP yönetimi bozguncudur. Milletimiz sandıkta bozuk para gibi harcayacaktır." diye konuştu.

CHP’li Dursun Çiçek: Millet İttifakı'nın kazanması için ikinci turda HPD'ye bir iki bakanlık vaadedilebilir
OYNAT 01:23
CHP’li Dursun Çiçek: Millet İttifakı'nın kazanması için ikinci turda HPD'ye bir iki bakanlık vaadedilebilir
Eski CHP milletvekili Dursun Çiçek CNNTürk'te katıldığı canlı yayında 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı'nın kazanması için ikinci turda HDP'ye bir iki bakanlık vaadedilebilir' ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'dan HDP'lilere bakanlık vadeden Millet İttifakı'na sert sözler: Bu PKK'ya teslimiyettir
GÜNDEM
Ümit Özdağ'dan HDP'lilere bakanlık vadeden Millet İttifakı'na sert sözler: Bu PKK'ya teslimiyettir

CHP'li Tekin: HDP'liler neden bakanlık yapmasın?
GÜNDEM
CHP'li Tekin: HDP'liler neden bakanlık yapmasın?

"Zilletin terör kadrosuna her yer ya dar edilecek ya mezar edilecek"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun HDP'yi siyasal yaşamın vazgeçilmez bir unsuzu olarak ifade etmesini sert bir dille eleştiren Bahçeli şunları söyledi: "Kılıçdaroğlu'nun sözleri yalnızca akıl tutulması ya da anlık bir gaflet haliyle tarif edilemez. Bununla da yetinmeyen Kılıçdaroğlu'nun terörist Demirtaş'ın haksızlığa uğradığını ileri sürmesi bir dil sürçmesi olarak değerlendirilemez. CHP genel başkanı HDP'in adeta eş başkanlığına taliptir. Ahı gitmiş vahı kalmıştır. Bu terör sevicilik Kılıçdaoğlu'nun alnına kazınmıştır. HDP'yi devlet yönetimine taşıyacak kadar bu ülkeye bu millete yabancılaşmıştır.

Teröristle işbirliği yapanlar Cumhur İttifakı'nı mafya ile işbirliği yapmakla suçluyor. Zilletin terör kadrosuna her yer ya dar edilecek. Ya mezar edilecek."

"Bu millete yabancısınız"

CHP'nin HDP'ye bakanlık sözü vermesine de değinen Devlet Bahçeli, "HDP’ye peşinen bakanlık müjdesi veren CHP, PKK’yı devlet yönetimine taşımayı düşünecek kadar bu ülkeye, bu millete yabancılaşmıştır." dedi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.