Gündem MSB Harekat Merkezi çalışamaları devam ediyor

MSB: Harekat Merkezi çalışamaları devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı, Müşterek Harekat Merkezi kurulmasına ilişkin açıklama yaparak, "Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlanmış; kritik fonksiyonların tesisi sağlanmıştır." bilgisini paylaştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
ABD'li heyet, ortak harekat merkezi için Şanlıurfa'da incelemelerde bulunmuştu.
ABD'li heyet, ortak harekat merkezi için Şanlıurfa'da incelemelerde bulunmuştu.

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye ve ABD arasında devam eden 'güvenli bölge' görüşmeleri ve ardından başlayan çalışmaların geldiği noktaya dair açıklama yayınladı.

Bakanlıktan yapılan bilgilendirme şöyle:

  • 1. Suriye kuzeyinde ABD ile koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge kapsamında Şanlıurfa’da kurulacak Müşterek Harekât Merkezinin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edilmektedir.
  • 2. Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlanmış; kritik fonksiyonların tesisi sağlanmıştır.
  • 3. Müşterek Harekât Merkezi’nin tesisi ve faaliyetlerinin bir an önce başlamasına yönelik çalışmalar zaman gecikmesine mahal vermeden sürdürülmektedir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.