Gündem Numan Kurtulmuştan 12 Eylül paylaşımı Türkiye vesayetçilerin karanlık yüzünü asla unutmadı

Numan Kurtulmuş'tan 12 Eylül paylaşımı: Türkiye vesayetçilerin karanlık yüzünü asla unutmadı

12 Eylül 1980 darbesinin 41. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj paylaşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye, vesayetçileri ve onların karanlık yüzünü asla unutmamıştır. 12 Eylül'ün son kalıntısı olan darbe anayasasını milletimizin desteğiyle tarihin çöplüğüne atmak en önemli vazifemizdir" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Numan Kurtulmuştan 12 Eylül paylaşımı: Türkiye vesayetçilerin karanlık yüzünü asla unutmadı
Numan Kurtulmuş

Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 41 yıl geçti. Twitter hesabından darbeyi kınayan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, şu mesajları paylaştı:

"ASLA UNUTULMADI"

  • Türkiye, 12 Eylül'ün üzerinden geçen onlarca yılın ardından darbenin yıkıcı etkilerini demokrasiye ve millet iradesine olan bağlılığıyla silmiş, vesayetçileri ve onların karanlık yüzünü ise asla unutmamıştır.

"EN ÖNEMLİ VAZİFEMİZ..."

  • Önümüzdeki dönemde 12 Eylül'ün son kalıntısı olan darbe anayasasını milletimizin desteğiyle tarihin çöplüğüne atmak ve yeniden güçlü ve büyük Türkiye yolunda demokrat, kapsayıcı ve katılımcı yeni anayasayı yapmak en önemli vazifemizdir.

Utancın 41. yılı: 12 Eylül 1980 darbesi
GÜNDEM
Utancın 41. yılı: 12 Eylül 1980 darbesi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.