|

Ölüme sığındı: Uçağın iniş takımlarında ceset bulundu

THY’nin önceki gün Amsterdam-İstanbul seferini yapan uçağının iniş takımlarında 30-40 yaşlarında ve Afrikalı olduğu tahmin edilen bir erkek cesedi bulundu. Sığınmacı olmak isteyen kaçak yolcunun, 10 Eylül’de Moritanya-Gambiya ve 11 Eylül’de Gabon-Angola’ya uçan uçağa bu ülkelerden birinde gizlice bindiği tahmin ediliyor.

04:00 - 16/09/2023 Cumartesi
Güncelleme: 03:19 - 16/09/2023 Cumartesi
Yeni Şafak
Afrika uçuşları mercek altında
Afrika uçuşları mercek altında

Türk Hava Yolları’nın (THY) önceki gün yaptığı Amsterdam-İstanbul seferi sonrası iniş takımlarında yapılan teknik kontroller sırasında, 30-40 yaşlarında ve Afrikalı olduğu tahmin edilen bir erkek cesedi bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ceset üzerinde kimlik bulamadı. Olayla ilgili geniş soruşturma başlatılırken, uçağın iki günlük tüm uçuşlarının güvenlik kameraları anbean incelendi. Yapılan inceleme sonucunda herhangi bir bulguya rastlanılmadı. Ceset kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.


AFRİKA UÇUŞLARI MERCEK ALTINA ALINDI

THY uçağının, 10 Eylül’de Moritanya’nın başkenti Nouakchott ve oradan Gambiya’nın başkenti Banjul, 11 Eylül’de ise Gabon’un başkenti Libreville ile Angola’nın başkenti Luanda’dan İstanbul’a uçtuğu öğrenildi. Kaçak yolcunun bu noktalardan THY uçağına binme ihtimali üzerinde duruluyor.


#uçak
#ceset
#Amsterdam
#İstanbul
5 ay önce
default-profile-img