Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Özdağın istifa konuşmasındaki sert sözlerine İYİ Partililerden tepkiler

Özdağ'ın istifa konuşmasındaki sert sözlerine İYİ Partililerden tepkiler

"Türk gençlerini aldatanlarla, keselerini vatanından çok sevenlerle aynı partide olmam" sözleriyle istifasını açıklayan Ümit Özdağ, İYİ Parti'ye yönelik sert ifadeler kullanmıştı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Özdağ'ın istifası ve sözlerine ilişkin "Çok kaba sözlere, ağır ithamlara maruz kaldık" dedi. İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat ise, "Genel merkez açıklamasını yapacaktır. Zaten vicdanlarda istifa etmişti" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Özdağın istifa konuşmasındaki sert sözlerine İYİ Partililerden tepkiler
Ümit Özdağ

Mahkeme kararıyla İYİ Parti'ye dönen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Anayasanın ilk dört maddesini değiştirmek isteyenlerle, Türk gençlerini aldatanlarla, Türk milliyetçilerini dışlayanlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla, onlarla aynı masada oturanlarla, keselerini vatanından daha fazla sevenlerle ve siyasi omurgasızlarla aynı yerde bulunmam mümkün değildir" sözleriyle İYİ Parti'den istifa ettiğini açıklamıştı.

"Çok ağır ithamlara maruz kaldık"

Özdağ'ın istifası sonrası İYİ Partililerden ilk tepkiler gelmeye başladı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, partisinden istifasına ilişkin, "Biz, bir partiden ayrılarak kurulduk. Ayrılış sonrası çok kaba sözlere, ağır ithamlara maruz kaldık. Bizim, bizden ayrılanlara kabalık etmemeye kavlimiz var" dedi.

Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti: Keselerini vatanından fazla sevenlerle aynı yerde olamam
GÜNDEM
Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti: Keselerini vatanından fazla sevenlerle aynı yerde olamam

Akşener'den Özdağ'ın istifasına ilk yorum: Kendisine başarılar diliyorum
GÜNDEM
Akşener'den Özdağ'ın istifasına ilk yorum: Kendisine başarılar diliyorum

"Zaten vicdanlarda istifa etmişti"

İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat ise, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın partilerinden istifasına ilişkin, "Genel merkez açıklamasını yapacaktır. Biz de istifasını biraz önce duyduk. Hayırlı olsun. Zaten vicdanlarda istifa etmişti" ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ: HDP ile masaya oturanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir, İYİ Parti'den istifa ediyorum
OYNAT 01:59
Ümit Özdağ: HDP ile masaya oturanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir, İYİ Parti'den istifa ediyorum
İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Özdağ, 'Siyasi omurgasızlarla, HDP'yle masaya oturanlarla, HDP'nin kapatılmasına karşı çıkanlarla, Türk gençlerini aldatanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. Ben kendimi bildim bileli Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini savundum, savunmaya devam ediyorum. Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben kurucusu olduğum İYİ Parti'den istifa ediyorum.' ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ: Akşener, HDP'nin Kars'ı kazanmasının önünü açtı
OYNAT 01:52
Ümit Özdağ: Akşener, HDP'nin Kars'ı kazanmasının önünü açtı
İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ istifa nedenlerinden birinin İyi Parti'nin Kars'tan adayını çekmemesinden dolayı Kars'ı HDP'nin kazanması olduğunu belirterek 'Sonuçta HDP Kars'ı, Akşenir'in yanlış tutumundan, adayı çekmemesinden dolayı kazandı. Akşener HDP'nin Kars'ı kazanması karşısında sessiz kalmıştır. Bu sürecin önünü açmıştır. Bu süreci durduracak mükemmel bir çözüm, hatta mükemmel ötesi bir çözüm önüne konmasına rağmen bunu reddetmiştir' ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ: Çantalar, ihaleler ve makamlar karşılığında İYİ Parti'nin onurunu sattınız
OYNAT 00:44
Ümit Özdağ: Çantalar, ihaleler ve makamlar karşılığında İYİ Parti'nin onurunu sattınız
İYİ Parti İstanbul Milletvekili , TBMM'de düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, 'Ben bunları söyleyince İYİ Parti'nin değişik kademelerdeki yöneticileri bana kızıyorlar. Bana kızacağınıza, cesaretiniz varsa İYİ Parti'nin iç işlerine karışan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na kızın. Ya da İYİ Parti'yi aşağılayan Çanakkale Belediye Başkanı'na kızın. Ama onlara kızamıyorsunuz. Çünkü belediyeden gelen çantalar, ihaleler ve makamlar karşısında İYİ Parti'nin onurunu sattınız. Bu söylediklerimin hepsinin kanıtı var.' ifadelerini kullandı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.