Gündem PKKya ağır darbe Aralarında sorumlunun da bulunduğu 3 terörist etkisiz hale getirildi

PKK'ya ağır darbe: Aralarında sorumlunun da bulunduğu 3 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, ''Ağrı'nın Patnos ilçesi Kartavin Dağı bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda, aralarında terör örgütü PKK tarafından yeni görevlendirilen sözde Erzurum eyalet sorumlusunun da yer aldığı 3 terörist etkisiz hale getirildi'' açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi DHA
PKKya ağır darbe: Aralarında sorumlunun da bulunduğu 3 terörist etkisiz hale getirildi
Foto: Arşiv.

İçişleri Bakanlığı, Eren-15 Operasyonu kapsamında; Ağrı'nın Patnos ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, aralarında terör örgütü PKK tarafından yeni görevlendirilen sözde Erzurum eyalet sorumlusunun da yer aldığı 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

  • Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'nın Doğu Anadolu ve Karadeniz'e sızma girişimlerinin engellendiği bildirildi. Açıklamada, "Eren-15 Operasyonu kapsamında; bugün, Ağrı'nın Patnos ilçesi Kartavin Dağı bölgesinde, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nca müşterek gerçekleştirilen Jandarma İHA-SİHA destekli operasyonda; aralarında terör örgütü PKK tarafından yeni görevlendirilen sözde Erzurum eyalet sorumlusunun da yer aldığı 3 örgüt mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilirken, terör örgütünün Doğu Anadolu ve Karadeniz'e sızma girişimleri engellenmiş oldu. Eylem arayışındaki PKK/KCK terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar devam etmektedir" denildi.

Barış Pınarı bölgesine havan saldırısı gerçekleştiren 5 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Barış Pınarı bölgesine havan saldırısı gerçekleştiren 5 terörist etkisiz hale getirildi

Pençe-Yıldırım operasyonunda 2 terörist etkisiz
DÜNYA
Pençe-Yıldırım operasyonunda 2 terörist etkisiz

Saldırı hazırlığındaki 39 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Saldırı hazırlığındaki 39 terörist etkisiz hale getirildi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.