Gündem Sakaryada tutuklanan kepçe operatörünün eşi O cani eşim değil

Sakarya'da tutuklanan kepçe operatörünün eşi: O cani eşim değil

Sakarya'da bacakları keserek ölüme terk edilen köpekle ilgili yürütülen soruşturmada tutuklanan greyder operatörünün eşi, "Gerçek cani eşim değil" dedi.

Haber Merkezi Diğer
Sakarya'da bir yavru köpek, 4 bacağı kesilmiş halde bulunmuş ve kurtarılamamıştı.
Sakarya'da bir yavru köpek, 4 bacağı kesilmiş halde bulunmuş ve kurtarılamamıştı.

Sakarya’nın Sapanca İlçesi’nde iş makinesi ile yavru köpeğin patileri ve kuyruğunun kesilerek ölümüne yol açma gerekçesiyle tutuklanan İ.M.’nin avukatı, tutukluluğa itiraz etti.

Habertürk'ün haberine göre greyder operatörü 2 çocuk babası İ.M.’nin avukatı yaptığı açıklamada, “Bu aile de hayvanları seven, hayvan besleyen bir aile. Şu an için yargıya intikal eden bir konuyla ilgili konuşmak doğru değil ancak biz tutuklamaya gerekli itirazı yaptık” dedi.

İ.M.’nin eşi T.P.M. ise Facebook’ta tutuklamanın haksız olduğu ve gerçek failin bulunması gerektiği yönünde ifadelerin bulunduğu bir mesaj paylaştı. Mesajda özetle şu tür ifadeler yer aldı:

"Türkiye’de ilk defa bir hayvana işkence yapıldığı için tutuklama kararı çıktı, ancak tutuklanan kişi kepçe operatörü! Veteriner hekimler bunun bir insan elinden yapıldığı raporunu verirken, iş makinesi ile bu canın bacakları ve kuyruğunun böylesine kesilemeyeceğini belirtirken, koskoca greyderin altından küçücük el kadar köpeğin sağ çıkamayacağı bilinirken, gerçek cani saklanıyor! İnsan elinden yapıldığına dair raporu sunduğumuz halde iş kazası diyerek Sapanca’nın adı aklanmaya çalışılıyor. Delil olmadan sadece orada çalıştı diye bir gariban tutuklandı. Sadece infiali durdurmak için verilen bir karar. Gerçek suçluyu bulun..."

Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili validen açıklama
GÜNDEM
Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili validen açıklama

Sakarya'daki vahşete Asr-ı Saadet'ten örnekle tepki gösterdi
OYNAT 02:08
Sakarya'daki vahşete Asr-ı Saadet'ten örnekle tepki gösterdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ülke TV ortak yayınında gündemi değerlendirdi. Sapanca'da yavru köpeğe yapılan vahşetle ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Sevgili Peygamberimiz bir gün sahebeyle yürürken yolda bir köpek leşi görüyor. Yanındakiler kokutan burunlarını tutarken, Peygamberimiz 'Ah dişleri ne güzelmiş' diyor. Bir başka olay. Yine Peygamberimiz. Kuşu ölen çocuğa başsağlığına gidiyor. Biz böyle bir dinin böyle bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizim için bu noktada bir insan ölümü neyse buna da böyle bakıyoruz' dedi.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.