|

Tanju Özcan ile Eren Erdem canlı yayında birbirine girdi: İnanılmaz seviyesiz bir adamsın

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem canlı yayında birbirine girdi. Erdem, Özcan'ın kendisine yönelik "2'nci sınıftan terk" iddiasına değinerek onun yalancı olduğunu ve kendisini muhatap almadığını söylerken; Bolu Belediye Başkanı ise CHP Genel Başkan Yardımcısı'na yönelik, "İnanılmaz seviyesiz bir adamsın." dedi.

22:13 - 3/09/2023 dimanche
Güncelleme: 22:37 - 3/09/2023 dimanche
Yeni Şafak
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan - CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan - CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik söylemlerinin ardından partiden ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem canlı yayında birbirine girdi.tv100'de canlı yayına bağlanan Erdem, CHP'deki danışman atamalarına ilişkin açıklamada bulunurken, Özcan kendisine "Genel Başkan kaç danışmanı olduğunu biliyor muydu?" sorusunu yöneltti.

Soruyu kimin sorduğunu merak eden Erdem, aldığı cevap sonrasında, "Tanju Bey benim muhatabım değildir. Çünkü kendisi yalancıdır. Benim ilkokul ikiden terk olduğumu iddia etmiştir. Yalan söylemektedir. Ben yalancıları muhatap almam." dedi.

Tanju Özcan ise, "Acaba verecek cevabın olmadığı için olabilir mi? Senin bir ideolojin var mı?" sözleriyle cevap verdi.

"İnanılmaz seviyesiz bir adamsın"

Bunun devamında ise iki isim arasında hararetli bir şekilde atışma yaşandı.

"Başörtülü kadınlar neden CHP'ye geliyor?" tartışmalarının yaşandığını ve Tanju Özcan'ın başörtülü kadınları tahkir ettiği gerekçesiyle CHP'ye geldiklerini ileri süren Erdem'e, Bolu Belediye Başkanı, "İnanılmaz seviyesiz bir adamsın." sözleriyle karşılık verdi.

Sözlü atışmalar durmadı

İkilinin hararetlenen sözlü atışmalarına ise program sunucusu Erdoğan Aktaş müdahale ederek son verdi. Ancak Aktaş'ın müdahalelerine rağmen Erdem ve Özcan arasında ara ara sözlü atışmalar yaşanmaya devam etti.#Tanju Özcan
#Eren Erdem
#Erdoğan Aktaş
#Kemal Kılıçdaroğlu
il y a 7 mois