Gündem Ünlü kalp cerrahı Prof Dr İlhan Paşaoğlu intihar etti

Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu intihar etti

Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu, Ankara'daki evinde intihar etti. Paşaoğlu, bugüne kadar 16 bin civarında açık kalp ameliyatı gerçekleştirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diger
Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu intihar etti
Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu

Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu, Ankara'da evinde intihar etti.

Ünlü kalp cerrahı Paşaoğlu’nun ölümü mensubu bulunduğu üniversitede de şaşkınlıkla karşılandı. Sözcü'nün haberine göre; Kalp cerrahının son dönemde kurumunda bazı sorunlar yaşadığı öne sürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  • Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu kimdir?
  • 1950 yılında Kerkük’te doğdu. 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girip, 1974 yılında mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Toraks ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalında ihtisasa başlayarak 1979 yılında uzman oldu.
  • 1987 yılında Amerika’ da Wisconsin Üniversitesi’nde kalp transplantasyonu konusunda çalışmalarda bulundu. Bir yıl sonra tekrar Hacettepe Üniversitesi’ne dönerek 12.04.1991 tarihinde Profesör oldu. 7 Kasım 1995 tarihinden beri de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Toraks ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmekte. Bugüne kadar 16.000 civarında açık kalp ameliyatı gerçekleştirdi. Hacettepe Üniversitesindeki ilk kalp nakli ve Türkiye’deki ilk heterotopik kalp naklini gerçekleştirdi. Yurtiçi ve yurtdışı dergilerde yayınlanmış 100’ ün üzerinde makalem ve çeşitli kongrelerde sunulmuş 100’ün üzerinde tebliği mevcut.

Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu’nun sır ölümü sonrası soruşturma başlatıldı
GÜNDEM
Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu’nun sır ölümü sonrası soruşturma başlatıldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.