Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Yargıtaydan HDPye inceleme Kobani iddianamesinin ekleriyle gönderilmesini istedi

Yargıtay'dan HDP'ye inceleme: Kobani iddianamesinin ekleriyle gönderilmesini istedi

Kobani soruşturması kapsamında HDP'li 9 isim hakkında fezleke düzenlenmişti. Yargıtay Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazarak Kobani iddianamesinin ekleri ile birlikte gönderilmesini istedi.

Haber Merkezi Diğer
Yargıtaydan HDPye inceleme: Kobani iddianamesinin ekleriyle gönderilmesini istedi
HDP

Yargıtay Başsavcılığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan eski HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da arasında bulunduğu 108 sanıklı Kobani iddianamesinin ekleri ile birlikte kendilerine gönderilmesini istedi.

NTV'nin haberine göre, Başsavcılık tüm siyasi partilerin faaliyetlerinin takip edildiğini belirterek, belgelerin rutin inceleme kapsamında talep edildiğini bildirdi.

Siyasi partilerin faliyetlerini izlemekle görevli Başsavcılıkça yapılacak inceleme sonucu, HDP’nin "terör eylemlerinin odağı" olduğu tespit edilirse, HDP hakkında kapatma davası açılması gündeme gelebilecek.

33 fezleke Meclis’e gönderildi
GÜNDEM
33 fezleke Meclis’e gönderildi

HDP’li 9 vekile Kobani fezlekesi
GÜNDEM
HDP’li 9 vekile Kobani fezlekesi

Devlet Bahçeli: Fezlekeler için her siyasi parti tutumunu netleştirmeli
GÜNDEM
Devlet Bahçeli: Fezlekeler için her siyasi parti tutumunu netleştirmeli
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.