Gündem YSK Başkanı Güvenden 23 Haziran seçimi açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven'den 23 Haziran İstanbul seçimi açıklaması

YSK Başkanı Güven'den 23 Haziran seçimi açıklaması

YSK Başkanı Güven, 23 Haziran'da yapılacak İBB seçimi için "31 Mart'ta oy kullanma hakkına sahip kim varsa 23 Haziran yenileme seçiminde de aynı şahıslar oy kullanma hakkına sahip olacak. Seçmen listelerinde herhangi bir güncelleme yapılmayacak." dedi.

Haber Merkezi AA Yeni Şafak
YSK Başkanı Sadi Güven
YSK Başkanı Sadi Güven

YSK Başkanı Sadi Güven, Yüksek Seçim Kurulu binasının önünde gazetecilere açıklamada bulundu.

YENİLEME SEÇİMİ

Güven, "İstanbul seçimi yeni bir seçim değil yenileme seçimi, dolayısıyla kullandığımız sandık seçmen listelerinin aynısını kullanacağız." dedi.

  • YSK Başkanı Güven, "31 Mart'ta oy kullanma hakkına sahip kim varsa 23 Haziran yenileme seçiminde de aynı şahıslar oy kullanma hakkına sahip olacak." ifadesini kullandı.

ÖĞLEDEN SONRA SANDIKLAR BELLİ OLACAK

Seçmen listelerinde herhangi bir güncelleme yapılmayacağını belirten Güven, "Listede kendimi göremedim diyenler, bugün öğleden sonra 23 Haziran seçiminde nerede, hangi sandıkta oy kullanacaklarını görebilecek. Sadece sandık kurulları değişecek, onun dışında bir değişiklik olmayacak." şeklinde konuştu.

PKK’lı daire başkanı
GÜNDEM
PKK’lı daire başkanı

Suda indirimi CHP reddetti
GÜNDEM
Suda indirimi CHP reddetti

MHP’nin hedefi küskün seçmen
SEÇİM
MHP’nin hedefi küskün seçmen

Ülkü Ocakları sahaya indi
SEÇİM
Ülkü Ocakları sahaya indi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.