Gündem Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin çelişkili ifadeleri

'Yurtta Sulh Konseyi' üyelerinin çelişkili ifadeleri

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan FETÖ Çatı İddianamesi ile FETÖ'cü Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin isimleri ortaya çıktı. 38 kişiden oluşan Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin darbe girişiminde oynadıkları rol ve en önemli isimleri Yeni Şafak'ın hazırladığı 15 Temmuz Dijital Kütüphanesi'nde yer vermişti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin çelişkili ifadeleri
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı FETÖ iddianamesinde 'Yurtta Sulh Konseyi' üyeleri tek tek deşifre edildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan FETÖ Çatı İddianamesinde yer alan 221 şüphelinin 38'inin 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi olduğu ifade ediliyor. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ile ilgili hazırlanan iddianamede yer alan 221 şüpheliden 3'ü korgeneral, 4'ü tümgeneral, 16'sı tuğgeneral, 3'ü tuğamiral, 26'sı albay, 27'si yarbay, 37'si binbaşı, 21'i yüzbaşı, kalanlar ise diğer alt rütbelerde.

FETÖ'nün darbe girişiminin başında bulunan 'Yurtta Sulh Konseyi' üyeleri hazırladıkları 'Harekat Yıldırım' planını 15 Temmuz akşamı devreye soktu. Akıncı Harekat Yıldırım' planını 15 Temmuz akşamı devreye soktu. Akıncı 4. Hava Jet Üssü'nden darbe girişimini yöneten Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin hazırladığı sözde darbe bildirisi ise darbeciler tarafından işgal edilen TRT'de okunmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi olarak ismi geçenlerin başında ise eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve YAŞ üyesi Akın Öztürk bulunuyor. Öztürk'ün yanı sıra listede yer alan diğer isimler ise; Ahmet Bican Kırker, Ahmet Özçetin, Ali Kalyoncu, Ali Osman Gürcan, Ali Yazıcı, Bilal Akyüz, Cemil Turhan, Doğan Öztürk, Erhan Caha, Ertuğrul Terzi, Fırat Alakuş, Gökhan Şahin Sönmezateş, Hakan Evrim, Halil Gül, İlhan Talu, Kubilay Selçuk, Mehmet Dişli, Mehmet Partigöç, Mehmet Şahin, Muhsin Kutsi Barış, Murat Aygün, Murat Koçyiğit, Mustafa Barış Avıalan, Muzaffer Düzenli, Orhan Yıkılkan, Osman Kardal, Osman Kılıç, Osman Ünlü, Ömer Faruk Harmancık, Özcan Karacan, Özkan Aydoğdu, Ramazan Gözel, Savaş Kabaklı, Semih Terzi, Sinan Sürer, Turgay Sökmen ve Ünsal Coşkun.

Yeni Şafak İnternet sitesinin hazırladığı 15 Temmuz Dijital Kütüphanesi, 15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol alan darbeci askerlerin ve 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi olduğu ortaya çıkan cuntacıların ifadelerini karşılaştırmalı olarak okuyucularına sunmuştu. 15 Temmuz Dijital Kütüphanesi'nin İfadeler ve İtiraflar sayfasında yer alan isimler arasında dikkatleri en fazla çeken isimler ise Akın Öztürk, Gökhan Şahin Sönmezateş, Hakan Evrim, Ali Yazıcı, Bilal Akyüz, İlhan Talu, Kubilay Selçuk, Mehmet Dişli, Mehmet Partigöç ve Özkan Aydoğdu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.