Hayat 5 gün önce kanserden ölen adamın mektubu yürekleri dağladı

5 gün önce kanserden ölen adamın mektubu yürekleri dağladı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden 2 çocuk babası Semih Aktolun'un, eşi ve çocuklarına yazdığı mektuplar ölümünden sonra ortaya çıktı. Dilek Aktolun, bulup gözyaşları içinde okuduğu mektupta kendisine, "Karıcığım, Allah'a emanet olun. Yas tutup karalar bağlamayın. Hayat devam ediyor ama çok kısa. Kıymetini bilin. Seni, sizi yalnız bırakacağım için özür dilerim" dedi. Aktolun kızına ise "Siz de iyi insan olun, birlik olun, inançlı ve dürüst olun. Sana doyamıyorum kızım" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi DHA
Semih Aktolun'un, eşi ve çocuklarına yazdığı mektuplar ölümünden sonra ortaya çıktı.
Semih Aktolun'un, eşi ve çocuklarına yazdığı mektuplar ölümünden sonra ortaya çıktı.

Çorlu'da özel bir firmada yönetici olarak çalışan Semih Aktolun'a 2,5 yıl önce akciğer kanseri teşhisi konuldu. Ev kadını Dilek Aktolun ile evli, Nilüfer Duru ve Elif Su adında iki kız çocuk babası Semih Aktolun, aylarca tedavi gördü ancak cumartesi günü hayatını kaybetti.

Dilek Aktolun, 7 yıllık eşini, çocuklarıyla birlikte gözyaşları arasında toprağa verdikten sonra evine döndü. Eşinin hastalığı sırasında kendisini iyi hissettiği dönemlerde aldığı defterde kızlarına notlar yazdığı aklına gelen Aktolun, defteri okuduğunda eşinin kendisi ve kızı Elif Su'ya ayrı ayrı mektup yazdığını gördü. Eşinin yazdığı mektupları ilk kez ölümünden sonra okuyan Aktolun, gözyaşlarına boğuldu.

Aktolun eşi ve çocuklarına mektup yazdı.

O mektupta yazanlar yürekleri yaktı

Semih Aktolun, eşine yazdığı mektupta şöyle yazıyordu:
  • "Karıcığım, Allah'a emanet olun. Yas tutup karalar bağlamayın. Hayat devam ediyor ama çok kısa. Kıymetini bilin. Ahireti unutmayın. Seni çok sevdim. Üzdüğüm zamanlar için hakkını helal et. Hep mutlu olmanızı istedim. Bana çok iyi baktın. Allah, senden bin kere razı olsun. Şu gurbet elde vatanım, arkadaşım, dostum, yoldaşım oldun. Seni, sizi yalnız bırakacağım için özür dilerim. Allah'ım ne derse razıyım. Allah'ım şehitlik mertebesi verir inşallah. Haram yemedim, yedirtmedim. Sizleri çok sevdim. Her ayrılık erkendir. Zor olan gitmek mi, kalmak mı."

Semih Aktolun, 1 Aralık Cumartesi günü hayatını kaybetti.

Aktolun: Kızım inançlı ve dürüst olun

Aktolun, küçük kızı Elif Su'ya yazdığı mektupta ise, "Elifim, sen bizim asi ama çok akıllı kızımızsın. Çok sevimlisin. Sana masal anlatmak, senin de masal dinlemen, dinlerken uyumanı çok seviyorum. Ben bu sabah biraz erken kalktım. Namaz kıldım, Kuran okudum. Annenin de yanında oturdum. O uyuyordu. Annenizi çok seviyorum. O, çok merhametli, vefalı ve akıllı bir kadın. Güzel olduğunu söylemiyorum. Çünkü görüyorsunuz. On beş tatilde sizinle İstanbul'da akvaryuma gittik. Çok eğlendiniz. Size verdiğimiz sözleri tutmaya çalışıyoruz. Siz de iyi insan olun, birlik olun, inançlı ve dürüst olun. Sana doyamıyorum kızım" dedi.

REKLAM

Eşinin yazdığı mektupları okuyan Dilek Aktolun, 2,5 yıl süren tedavisi sürecinde çok acılar çektiğini belirterek, şunları söyledi:

"Güzel, herkesin aşık olduğu bir hayatımız vardı. Çok iyi bir babaydı. Çocuklarına bakan, onlarla ilgilenen, bir anne gibi tüm bakımını üstlenen bir babaydı."

Semih Aktolun'un eşine yazdığı mektup.

Böylesi görülmedi: Şiddetli öksürükle akciğerini tükürdü
HAYAT
Böylesi görülmedi: Şiddetli öksürükle akciğerini tükürdü

Kristen Stewart Türk yemeklerine hayran kaldı: 10 pide ve 3 tabak kuru fasulye yediler
HAYAT
Kristen Stewart Türk yemeklerine hayran kaldı: 10 pide ve 3 tabak kuru fasulye yediler

Ece Erken: O iğrenç adam benden 20 bin TL istiyor
HAYAT
Ece Erken: O iğrenç adam benden 20 bin TL istiyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.