Hayat Ameliyat sonrası duygulandıran sürpriz İlk doğum günü pastasını 81 yaşında üfledi

Ameliyat sonrası duygulandıran sürpriz: İlk doğum günü pastasını 81 yaşında üfledi

Adıyaman’da 81 yaşındaki Murat Karaaslan, kalp piline bağlı kabloların çıkartılması için ameliyat olduğu hastanede duygulandıran bir sürprizle karşılaştı. Hayatında ilk kez doğum gününün kutlandığını söyleyen yaşlı adam, sağlık çalışanlarına ve hastane yönetimine teşekkür etti.

Haber Merkezi İHA
Ameliyat sonrası duygulandıran sürpriz: İlk doğum günü pastasını 81 yaşında üfledi
Murat Karaaslan duygu dolu anlar yaşadı.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalp piline bağlı kabloların çıkartılması için ameliyata alınan Murat Karaaslan’ın operasyonu başarılı bir şekilde geçekleştirildi. Ameliyat sonrasında kardiyoloji servisinde tedavisi süren Murat Karaaslan, sağlık personellerine doğum günü olduğunu söyleyince hastane yönetimi de sürpriz yaptı.

  • İlk eşinden 9, ikinci eşinden 2 çocuğu olan 81 yaşındaki Murat Karaaslan, bugüne kadar kimsenin kendisinin doğum gününü kutlamadığını söyledi.

“Cenab-ı Allah devletimizden razı olsun”


Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Fatih Doğan beraberinde İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Turan ile birlikte doğum günü pastası ile birlikte hastanın odasına girdi. Doğum günü pastasını görünce şaşkınlığını gizleyemeyen Murat Karaaslan, hastane yönetimine ve sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, “Cenab-ı Allah devletimizden razı olsun” dedi.

İHA

Otizmli Kemal'in polis olma hayali doğum gününde gerçekleşti: Üniformasını giydi telsizle anons geçti
HAYAT
Otizmli Kemal'in polis olma hayali doğum gününde gerçekleşti: Üniformasını giydi telsizle anons geçti

“Bugüne kadar hiç doğum günü pastası kesmedim"


Başhekim ve beraberindekiler ile birlikte pastanın mumlarını alkışlar eşliğinde üfleyen Murat Karaaslan, bugüne kadar hiç doğum gününün kutlanmadığını söyledi.

İlk eşi öldükten sonra ikinci eşiyle evlenen ve 11 çocuğu bulunan Murat Karaaslan, “Bugüne kadar hiç doğum günü pastası kesmedim. Hastane yönetimi bana sürpriz yaptı, Allah onlardan ve devletimizden razı olsun” dedi.


  • Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Fatih Doğan, “Murat amcayı rahatsızlığı nedeniyle hastanede takip ediyoruz. Bugün doğum günüymüş. Kendisine sürpriz yapmak için ziyaret ettik” ifadelerini kullandı.

Keban Barajı'nın 'Robinson Ziya'sı: Rahmetli eşinin anısına diktiği 4 bin meyve ağacına gözü gibi bakıyor
FOTOĞRAF 20
Title
Kentin Pertek ilçesine bağlı Çakırbahçe köyünde doğan 83 yaşındaki Abay, Elazığ'daki amcasının yanında uzun yıllar ticaretle uğraştıktan sonra eşi ve 4 çocuğu ile Eskişehir'e göç etti.
Title
Bu kentte açtığı antika dükkanıyla geçimini sağlayıp çocuklarını okutan Abay, 1995 yılında eşini trafik kazasında kaybetmesi üzerine aynı yıl memleketi Tunceli'ye döndü.
Title
Keban Baraj Gölü'nde teknesiyle gezinti yaptığı sırada gördüğü adaya yerleşen Abay, hayatını kaybeden eşinin anısına, bu adaya meyve fidanları dikmeye başladı ve yıllar sonra ağaçların sayısı 4 bine ulaştı.
Title
Doğa sevgisiyle kurak bir adayı kısa sürede diktiği ağaçlarla yeşillendiren Abay, şimdilerde ise ilerleyen yaşına rağmen masmavi suların ortasındaki adaya diktiği şeftali, nar, kayısı, armut, ceviz ve kiraz ağaçlarının bakım ve sulama işlemlerini özenle yapıyor.
Title
Yaşamını genellikle adadaki kulübesinde geçirdiği için yöre sakinlerince, yaşamının bir kısmını ıssız bir adada geçiren roman kahramanı Robinson Crusoe'ya benzetilerek Robinson Ziya lakabıyla tanınan Abay, her sabah ilçe merkezindeki evinden ayrılarak söylediği türküler eşliğinde adanın yolunu tutuyor.
Title
MAVI SULARIN ORTASINDA ADAYA KEYIFLI BIR YOLCULUK YAPIYOR Yaklaşık 3 kilometrelik bir yürüyüşün ardından evinden baraj gölü kıyısına ulaşan Abay, burada teknesiyle mavi suların ortasında ve martıların cıvıltısı eşliğinde adasına doğru dümen kırıyor.
Title
Baraj gölünde 10-15 dakikalık yolculuğun sonunda adasına kavuşan Abay, kulübesinde birkaç dakika dinlenip doğanın sesine kulak veriyor ya da eşine ait fotoğrafa bakarak geçmiş günleri yad ediyor.
Title
İlerleyen yaşına rağmen çalışmaktan vazgeçmeyen Abay, 82 dönümlük ada üzerinde yetiştirdiği meyve ağaçlarını da su motoru yardımıyla ya da baraj gölünden kovayla taşıdığı suyla suluyor ve bu sayede yaz mevsiminde ağaçların kurumasını engellemeye çalışıyor.
Title
Gün boyu adadaki doğal güzelliklerin arasında huzurlu vakit geçiren ve doğa tutkusuyla çevresindekilerin dikkatini çeken Abay'ı, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda kişi de ziyaret ediyor.
Title
ADAYA GELDİĞİMDE MUTLU OLUYOR VE GÜÇLENİYORUM Ziya Abay, Tunceli'nin Pertek ilçesine bağlı Çakırbahçe köyünde dünyaya geldiğini ve 8 yaşında Elazığ'da yaşayan amcalarının yanına taşındığını söyledi.
Title
Keban Baraj Gölü'ndeki adaya 1995 yılında eşini trafik kazasında kaybettikten sonra yerleştiğini belirten Abay, Adada her çeşit ağaç var ve burada incir, kiraz, vişne, elma, armut, nar ve kivi yetişiyor.
Title
Adada ev olsa Pertek ilçe merkezindeki evime hiç gitmeyeceğim, adadan ayrıldığımda huzursuz oluyorum. Adaya geldiğimde mutlu oluyor ve güçleniyorum. dedi.
Title
Abay, 83 yaşında olmasına rağmen adayı gezip tüm ağaçları suladığını dile getirerek, adada 4 bine yakın ağaç yetiştirdiğini, su motoru ve kovayla bu ağaçları suladığını anlattı.
Title
ADADA GÜNÜM ÇOK İYİ GEÇİYOR VE ÇALIŞTIĞIM İÇİN BAKIYORUM Kİ AKŞAM OLMUŞ Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda kişinin kendisini ziyarete geldiğini ifade eden Abay, şöyle konuştu:
Title
Adada yaşamaktan zevk alıyorum. Yoksa evde yıkılıyorum, yürürken düşüyorum. Buraya geldiğimde mutluyum, kafam rahat, dedikodulardan uzağım.
Title
İnsanlara da değer veren bir insanım. Adada günüm çok iyi geçiyor ve çalıştığım için bakıyorum ki akşam olmuş. Domates ve biber ekmişim onları suluyorum, böğürtlenleri suluyorum. Adada kendime iş buluyorum, zaten iş çok.
Title
Abay, yaşlandığı için de artık olgunlaşan meyveleri toplamakta zorlandığını belirterek, Eskisi gibi Pertek'te ve Tunceli'de meyveleri satamıyorum.
Title
Çünkü gücüm yok ve bir kovayı kaldıramıyorum. Yüz kova kiraz oluyor.
Title
Ada da birkaç ay öncesine kadar karaydı zaten.
Title
ürüyerek geliyordum. Baraj suyu biraz çoğaldı tekneyle gidip geliyorum ifadelerini kullandı.
Keban Barajı'nın 'Robinson Ziya'sı: Rahmetli eşinin anısına diktiği 4 bin meyve ağacına gözü gibi bakıyor
Tunceli'de yaşayan Ziya Abay yaşamının büyük bölümünü Keban Baraj Gölü'ndeki adada geçiriyor. Roman kahramanı Robinson Crusoe'ye benzetilen Ziya Abay, adada 25 yıl önce trafik kazasında kaybettiği eşinin anısına adaya diktiği yaklaşık 4 bin meyve ağacının kurumaması için bakımlarını büyük özveriyle yapıyor. 83 yaşındaki Abay, "Adada her çeşit ağaç var ve burada incir, kiraz, vişne, elma, armut, nar ve kivi yetişiyor. Adada ev olsa Pertek ilçe merkezindeki evime hiç gitmeyeceğim, adadan ayrıldığımda huzursuz oluyorum" dedi.

Berivanların zorlu Takuh yolculuğu
FOTOĞRAF 30
Title
Van'ın Çatak ilçesine bağlı Sözveren Mahallesi'nde besicilik yapanlar, yazın hayvanlarından daha iyi verim alabilmek için 20 kilometre uzaklıkta bulunan Takuh Yaylası'na çıkıyor.
Title
Mahallede yaşayan kadınlardan bazıları süt sağmak için at, katır ve eşek sırtında her gün yaklaşık 6 saat süren zorlu yolculuk yapıyor.
Title
Bazı aileler ise yaylada kurdukları çadırda 3 ay boyunca konaklayıp, sağdıkları koyun ve keçilerden elde ettikleri sütleri otlu peynir, tereyağı ve yoğurt yaparak aile bütçelerine katkıda bulunuyor.
Title
'ÇADIR KURDUKTAN SONRA ZORLU YOLCULUKTAN KURTULDUK' <br> <br> Yaklaşık 4 bin küçükbaşın olduğu yaylada süt sağan Nazlı Salçuk, her yıl olduğu gibi bu yıl da yayla yükünü kadınların çektiğini dile getirdi.
Title
Koyunların yaylaya çıktığı ilk ayda at, katır ve eşek sırtında gelip gittiklerini ve süt sağdıklarını belirten Salçuk, Bu yolculuğumuz yaklaşık 6 saat sürüyordu. Bir ayın sonunda da yaylada çadır kurduk.
Title
Bu çadırlarda 3 ay kalıp, burada süt sağıyoruz. Sağdığımız sütten de otlu peynir, tereyağı ve yoğurt yapıyoruz.
Title
Biz çadır kurduktan sonra zorlu yolculuktan kurtulduk. Yayla hayatı çok zor ama bu zorlukların yanında güzel yanları da var dedi.
Title
'DEDELERİMİZDEN BİZE MİRAS KALDI' <br> <br> 3 ay boyunca yaylada kalan Seyfettin Şipal ise, yayla hayatının çok zor olduğunu belirterek, 1950'de dedelerimiz bu yaylaya gelmiş. Şimdi de bize miras kaldı. Yayla hayatının zorlukları var tabi. En büyük zorluğu ise 3 ay boyunca kadınlar yaşıyor diye konuştu.
Title
'SÜTLERDEN ELDE ETTİĞİMİZ ÜRÜNLERLE YAŞAMIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ' <br> <br> Sözveren Mahalle Muhtarı Zahir İnan da yayla hayatını dedelerinden, babalarından öğrendiklerini belirterek, Dedelerimiz, babalarımızın hayatı bu yaylada geçti.
Title
Biz de onlar gibi buraya gelip yaşıyoruz. Sağılan sütten elde ettiğimiz ürünlerle yaşamımızı sürdürüyoruz. 3 ay boyunca da yaylada kalıyoruz dedi.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Berivanların zorlu Takuh yolculuğu
Van'ın Çatak ilçesine bağlı Sözveren Mahallesi'nde yaşayan ve 'berivan' olarak adlandırılan kadınlar, süt sağmak için her gün at, katır ve eşek sırtında 30 kilometre uzaklıktaki Takuh Yaylası'na zorlu yolculuk yapıyor. Bir ay boyunca at ve katır sırtında yolculuk yaparan berivanlar, sağdıkları koyun ve keçilerden elde ettikleri sütle otlu peynir, tereyağı ve yoğurt yapıyor. Berivanlar, kışlık yiyeceklerini hazırlayıp, bir kısmını da satarak ailelerinin geçimini sağlıyor.

Bup Dağı'nı aşıp 1700 rakımdaki Kartal Yaylası'nda arıcıları aşıladılar: 'Devletimize minnet borcumuz var'
FOTOĞRAF 24
Title
İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan onlarca mobil ekip, sırası gelmesine rağmen aşılanmadığı belirlenen kişilere ulaşmak için her gün dağları, tepeleri aşarak kilometrelerce yol katediyor.
Title
Sağlık ekipleri tarlada ve arazide çalışan vatandaşlara da bu hizmeti sunuyor.
Title
Ekipler, arıcılık yapan 64 yaşındaki Müjdat Çakan ve 55 yaşındaki Ramazan Ayçiçek'e ulaşmak için zorlu bir yolculuk gerçekleştirdi.
Title
Pratisyen hekim Mürvet Korkmaz ile ebe Sehergül Tekin ve Zeynep Ebru Ulaş, zorlu ve virajlı yollardan geçerek Bup Dağı'nı aştı, 1700 rakıma sahip Kartal Yaylası'ndaki arıcılar Çakan ve Ayçiçek'e ulaştı.
Title
Sağlık ekiplerini gördüklerinde büyük mutluluk yaşayan arıcılara kovanlarının başında aşı yapıldı. Arıcılar da sağlık çalışanlarına bal ikram etti.
Title
Arıcı Müjdat Çakan, arazide çalıştıkları için aşı yaptırmaya fırsat bulamadıklarını söyledi.
Title
Şoka girdim. Bu hizmeti beklemiyordum. Bize bu imkanı sağladığı için devletimize minnet borcumuz var. Sağlık ekipleri çok güler yüzlü, hiç tereddüt etmeden arıların yanına geldiler ve görevlerini yaptılar. diyen Çakan, ekiplere teşekkür etti.
Title
Çakan, sağlık ekiplerinin fedakarca görev yaptığını, aşı için dağ başına kadar geldiklerini dile getirerek, Onlara yapılan şiddeti, hakareti, zulmü kınıyorum dedi.
Title
Arıcı Ramazan Ayçiçek de sağlık ekiplerinin yaylaya kadar gelmesini beklemediğini ifade ederek, Gerçekten şaşırdım. Arıcılar da unutulmadı, çok sevindim diye konuştu.
Title
ÇOK DUA ALIYORUZ <br> <br> Pratisyen hekim Korkmaz da aşının herkes için umut olduğunu belirterek, bu kapsamda aşılama çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı.
Title
İşi itibarıyla aşı olmaya gidemeyenlere mesafe ve yer gözetmeksizin ulaştıklarının altını çizen Korkmaz, Çok genç hastalarımızı dahi Kovid-19'dan üzülerek kaybettik.
Title
İyileşenler oldu ama kaybettiğimiz hastalarımız bizde daha çok iz bırakıyor. Şu an tüm umutlarımız aşıda.
Title
Vatandaşlar böyle bir imkanın ayaklarına geldiğini görünce çok şaşırıyor. 'Devlet bu hizmeti de mi getirdi?' diye şaşıranlar, mutlu olanlar çok. Çok dua alıyoruz. değerlendirmesinde bulundu.
Title
Ebe Tekin de aşı randevusu alan hastaları aradıklarını, çalıştığı veya bulunduğu yer neredeyse oraya gidip aşısını yaptıklarını kaydetti.
Title
Yaylaya da yaklaşık 2 saat yürüyerek ulaştıklarını anlatan Tekin, bu çalışmalarının süreceğini kaydetti.
Title
Ebe Ulaş da yoğun çalışma temposu içerisinde olduklarını aktararak, aşı sayesinde ölüm ve vaka sayısındaki düşüşten memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
Title
Ulaş, Aşı bizim için bir kurtarıcı. Herkesin aşısını yaptırmasını ve sağlıklı bir yaşama dönmeyi diliyorum. ifadelerini kullandı.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Bup Dağı'nı aşıp 1700 rakımdaki Kartal Yaylası'nda arıcıları aşıladılar: 'Devletimize minnet borcumuz var'
Bingöl'de sağlık ekipleri arıcılara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını Bup Dağı'nı aşarak ulaştıkları yaylada yaptı. Arıcılardan Müjdat Çakan, "Bu hizmeti beklemiyordum. Bu imkanı sağladığı için devletimize minnet borcumuz var" dedi. Aşı timindeki pratisyen hekim Mürvet Korkmaz ise "'Devlet bu hizmeti de mi getirdi?' diye şaşıranlar, mutlu olanlar çok" diye konuştu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.