Hayat AREDA Survey araştırdı Çocukluk hayalimizdeki meslek öğretmenlik

AREDA Survey araştırdı: Çocukluk hayalimizdeki meslek öğretmenlik

Areda Survey’in 1100 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği çocukluk hayalimizdeki meslek araştırmasına göre, Türk halkının yüzde 17,5’i çocukluğundaki meslek hayalinin öğretmenlik olduğunu belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
AREDA Survey araştırdı: Çocukluk hayalimizdeki meslek öğretmenlik
Arşiv

Areda Survey, Türk halkının çocukluğundaki meslek hayalinin araştırdı. Buna göre; ailemizden sonra bizleri yetiştiren, merak etmeyi öğreten, dünyamızı renklendirip şekillendiren kıymetli öğretmenlerimizin çocukluğumuzdaki meslek hayallerimizi de süslediği ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 17,5’i çocukluk hayalindeki mesleğin öğretmenlik olduğunu belirtti.

  • Hayal edilen diğer meslekler ise yüzde 11,4 ile pilot, yüzde 10,3 ile doktor, yüzde 10 ile polis, yüzde 8,1 ile avukat, yüzde 4,7 ile asker, yüzde 4,5 ile futbolcu, yüzde 4,5 ile mühendis olarak sıralandı.

Öğretmeni Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençliğini anlattı: Büyük adam olacağı belliydi
HAYAT
Öğretmeni Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençliğini anlattı: Büyük adam olacağı belliydi

Minik kalpler bu kez öğretmenleri için söyledi
OYNAT 01:49
Minik kalpler bu kez öğretmenleri için söyledi
Öğretmenler Günü, Türkiye'nin dört bir yanında farklı etkinliklerle kutlanıyor. Kamera karşısına geçen ilkokul öğrencilerinin öğretmenleri için hazırladığı 'Öğretmenim' klibi sosyal medyada en çok izlenen videolardan biri oldu. Tuzla Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan klipte minik kalpler, Müzik Öğretmeni Ümran Kocakır eşliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü için kamera karşısına geçti. Klipte oynayan ilkokul öğrencileri piyano eşliğinde “Aç Kapıyı Gir İçeri” şarkısını seslendirdi.


Araştırma Metodolojisi

Areda Survey tarafından 10 – 17 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen çocukken hayalinizdeki meslek araştırmasına 1100 kişi katıldı. Tüketici eğilimlerini düzenli olarak ele alan araştırma, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile “Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli” kullanılarak gerçekleştirildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.