|
Hayat

AREDA Survey araştırdı: Çocukluk hayalimizdeki meslek öğretmenlik

Areda Survey’in 1100 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği çocukluk hayalimizdeki meslek araştırmasına göre, Türk halkının yüzde 17,5’i çocukluğundaki meslek hayalinin öğretmenlik olduğunu belirtti.

13:36 . 24/11/2022 Perşembe
Yeni Şafak
Arşiv

Arşiv

Areda Survey, Türk halkının çocukluğundaki meslek hayalinin araştırdı. Buna göre; ailemizden sonra bizleri yetiştiren, merak etmeyi öğreten, dünyamızı renklendirip şekillendiren kıymetli öğretmenlerimizin çocukluğumuzdaki meslek hayallerimizi de süslediği ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 17,5’i çocukluk hayalindeki mesleğin öğretmenlik olduğunu belirtti.


  • Hayal edilen diğer meslekler ise yüzde 11,4 ile pilot, yüzde 10,3 ile doktor, yüzde 10 ile polis, yüzde 8,1 ile avukat, yüzde 4,7 ile asker, yüzde 4,5 ile futbolcu, yüzde 4,5 ile mühendis olarak sıralandı.


Araştırma Metodolojisi

Areda Survey tarafından 10 – 17 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen çocukken hayalinizdeki meslek araştırmasına 1100 kişi katıldı. Tüketici eğilimlerini düzenli olarak ele alan araştırma, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile “Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli” kullanılarak gerçekleştirildi.

#areda survey
2 ay önce
default-profile-img
AREDA Survey araştırdı: Çocukluk hayalimizdeki meslek öğretmenlik
Sokak röportajında konuşan adam sosyal medyada gündem oldu
90 bin taşeron işçi ne zaman kadroya geçecek?
Osmanlı'da basılan ilk kitap 'Vankulu Lugatı' Küçükçekmece'de sergileniyor
EYT'liler düşük maaş mı alacak?
Özelleştirme İdaresi altı ildeki 11 taşınmazı satışa çıkardı