Hayat Bakan Koca, Mazhar Alanson yerine yanlışlıkla mahalle muhtarını aradı

Bakan Koca, Mazhar Alanson yerine yanlışlıkla mahalle muhtarını aradı

İstanbul Maltepe Zümrütevler Mahallesi muhtarı Serkan Aslan, geçtiğimiz pazar günü çok ilginç bir telefon aldı. Kendisini arayan kişi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ydı. Bakan Koca aslında Mazhar Alanson'u arayacaktı ancak numarayı yanlış çevirince karşısına muhtar Serkan Aslan çıktı.

Duyduğu ses karşısında şoke olan muhtar, o anları ve görüşmenin detaylarını anlattı.

Haber Merkezi İHA
Bakan Koca, Mazhar Alanson yerine yanlışlıkla mahalle muhtarını aradı.
Bakan Koca, Mazhar Alanson yerine yanlışlıkla mahalle muhtarını aradı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sanatçı Mahzar Alanson yerine yanlışlıkla aradığı Maltepe Zümrütevler Mahallesi muhtarı Serkan Aslan, hayatının şokunu yaşadı. Telefonu çaldığında o esnada açamadığını ancak tanımadığı numara olduğu için geri dönüş yaptığını belirterek, "Numaraya geri döndüğümde karşı tarafa duymadığımı özür dileyerek söyleyince ses tanıdık geldi. Ses tanıdık gelince sordum. 'Sesiniz tanıdık ama numaranız kayıtlı değil’ dedim. WhatsAppdan mesaj attığını söyledi ‘Kimle görüşüyorum, Tanıyamadım sizi’ dedim. 'Ben Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ dedi. Bir an çok şaşırdım. Ben de ’Sayın Bakanım gerçekten siz misiniz?’ dedim. ’Evet, benim’ dedi." ifadelerini kullandı.

"Size minnettarız" dedi

Bakanı telefonuna çok şaşırdığını söyleyen Aslan, "'Sayın Bakanım beni mi aradınız’ dedim. ’Evet sizi aradım’ dedi. ‘WhatsAppdaki mesajımı görmediniz mi? dedi’ ‘Sayın Bakanım ilk aramaya çalıştım’ dedim Bende bir şaşkınlık bir heyecan başladı söyleyeceklerimi de söyleyemedim bir türlü. Daha sonra ‘ Sayın Bakanım gerçekten beni mi aradınız’ dedim ‘Ben Mazhar - Fuat - Özkan üçlüsünden Mazhar Alonson’u aradım’ dedi. ’Sayın Bakanım herhalde bir yanlışlık var dedim. Siz yanlış aradınız galiba dedim. Ben mahalle muhtarıyım ama bu vesileyle sizinle tanıştım çok sevindim’ dedim. ‘ Bütün Türkiye gibi siz takip ediyoruz. Sizlere minnettarız’" diye konuştu.

"Samimiyetinden çok etkilendim"

Muhtar Serkan Aslan telefonda bir süre sohbet ettiği Bakan Koca'nın samimiyetinden etkilendiğini belirtirken, ''Anneme babama selamlarını ilettiğini söyledi, ellerinden öptüğünü söyledi. Bu gerçekten beni çok mutlu etti'' şeklinde konuştu.


  • Muhtar Aslan Bakan Koca'nı mahalle halkına selam söylediğini belirterek, "Numaramı kaydet bir şey olursa irtibatta kalalım" dediğini söyledi.
Abone Ol Google News
Otobüs fiyatına lüks yolculuk: Ayrı ayrı bilet parası vermek yerine transfer aracı kiralamak daha uygun
Ekonomi

Otobüs fiyatına lüks yolculuk: Ayrı ayrı bilet parası vermek yerine transfer aracı kiralamak daha uygun

Seyahat yasaklarının tamamen kaldırılmasıyla toplu taşımayı kullanmak istemeyen, özel aracı olmayan, araba kullanmayı bilmeyen ya da uzun yolda kendisine güvenmeyenlerin imdadına VIP ulaşım araçları yetişti. Şehirler arası ulaşım için araçlarının hem hesaplı hem de güvenli olduğuna dikkat çeken GM Global Turizm’in Genel Müdürü Gülruh Gülten, “Özellikle 3-5 kişilik aileler için ayrı ayrı bilet parası vermektense bu şekilde bir transfer aracı kiralamak daha uygun. Getirdiği güven hissi ise paha biçilemez” dedi.
Yatırımcı sahaya indi: Konut talebinde rekor artış yaşandı
Ekonomi

Yatırımcı sahaya indi: Konut talebinde rekor artış yaşandı

Kredilerde yapılan faiz indiriminin ardından konut talebinde rekor artış yaşandı. Kamu bankalarının açıkladığı yeni kredi paketleri ile birlikte gayrimenkule olan talep son 4 günde yüzde 515 arttı. Kredi kampanyasına en çok ilgi yatırımcıdan geldi. Emlakçılar, “Alım yapanların yüzde 60’ı yatırımcı” dedi.
Üçüncü dalga gaybubetlere: 1 dolarlar daha bitmemiş
Gündem

Üçüncü dalga gaybubetlere: 1 dolarlar daha bitmemiş

İstanbul ve Ankara’da terör örgütü FETÖ’cülere yönelik yapılan ankesör operasyonlarının ardından güvenlik güçleri üçüncü operasyonu örgütün gaybubet evlerine yaptı. Ankara’da 45 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. 37 firarinin kıskıvrak yakalandığı gaybubet evlerinde 3 adet 100’er gramlık külçe altın ile yüklü miktarda döviz ve F serisi 1 dolarlar ele geçirildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.