Hayat Bayramda memleketlerine giden Suriyeliler akın akın Türkiyeye dönüyor

Bayramda memleketlerine giden Suriyeliler akın akın Türkiye'ye dönüyor

Kurban Bayramı'nı yakınlarıyla ülkelerinde geçirmek üzere Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan çıkış yapan Suriyeliler, Türkiye'ye dönüş yapmaya başladı. Cilvegözü'nden Kurban Bayramı için 44 bin 200 Suriyeli ülkesine gitti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Bayramda memleketlerine giden Suriyeliler akın akın Türkiyeye dönüyor
Bayramda memleketlerine giden Suriyeliler akın akın Türkiye'ye dönüyor

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde oturan Suriyeliler, 5 Temmuz itibarıyla ülkelerine gitmeye başladı. Kurban Bayramı'nı yakınlarıyla geçirmek üzere ülkelerine dönen Suriyelilerin bir kısmı, geri dönüş yoluna çıktı. Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan ve Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan çıkış yaparak Suriye'ye geçenler, bayram ziyaretlerini tamamladı.

44 BİN 200 SURİYELİ, SINIRDAN GEÇTİ

Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan polis ve jandarma gözetiminde kayıtları yapılıp, pasaport kontrolünden geçen Suriyeliler, Türkiye'ye dönmeye başladı. Cilvegözü'nden Kurban Bayramı için 44 bin 200 Suriyeli ülkesine gitti.

ÖNCÜPINAR'DA DA DENETİMLER SÜRÜYOR

Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine giden Suriyelilerin de Türkiye’ye dönüşü başladı. Sabah saatlerinden itibaren Suriyelilerin geçişlerine izin verilirken, Suriye'nin Babul Selam Sınır Kapısı'nda gelişleri başladı.

OTOBÜS TAHSİS EDİLDİ

Babul Selam'ın ardından Öncüpınar Sınır Kapısı'nda Göç İdaresi ile pasaport polisi tarafından işlemleri yapılan Suriyeliler, güvenlik önlemleri altında tahsis edilen otobüslerle Türkiye'ye giriş yapıyor.

DÖNÜŞLER 31 ARALIK'A KADAR

Suriyelilerin, gümrük görevlilerinin son kontrollerinden sonra Kilis üzerinden Türkiye’ye geçişlerine izin veriliyor. Suriyelilerin dönüşünün, 31 Aralık 2021 tarihine kadar süreceği bildirildi.

Suriyelilerin bayram dönüşü başladı
GÜNDEM
Suriyelilerin bayram dönüşü başladı

Suriyelilerin bayram yolculuğu başladı: Öncüpınar'dan ülkelerine randevuyla geçiyorlar
FOTOĞRAF 17
Title
Kurban Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Kilis Valiliğinin online randevu sistemine kayıt yaptırdıktan sonra randevu günü geldiğinde ülkelerine geçiyor.
Title
Türkiye’nin dört bir tarafından randevu sistemine kayıt olan Suriyeliler, Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’na geliyor.
Title
Suriyeliler, Kilis Valiliğinin izni ile 5 Temmuz - 18 Temmuz tarihleri arasında Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Bölgeleri ile diğer şehirlerine gidiyor.
Title
İl Göç İdaresi koordinesinde Suriyelilerin polis ve jandarma gözetiminde İl Göç İdaresi tarafından kayıtları yapılıyor.
Title
Pasaport polisinin son kontrolünden geçen Suriyeliler, gümrük görevlilerinin nezaretinde tahsis edilen otobüslerle ülkelerine gidiyor.
Title
Dört yılda 403 bin Suriyeli bayram için ülkesine gitti <br> <br> Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden 2014-2019 arasında 400 bin Suriyeli, bayram için ülkesine gitti.
Title
Geçen yıl 3 bin kişi ülkesine bayramlaşma için giderken İçişleri Bakanlığı tarafından pandemi tedbirleri kapsamında Suriyelilerin gidişleri durdurulmuştu.
Title
Suriye’deki iç kargaşa, Esed rejiminin baskısı ve saldırısı ile DEAŞ ile PYD saldırıları sonucu ülkelerinden kaçarak Türkiye’ye yerleşen Suriyeliler, 2014 yılından bu yana bayramlaşmak için ülkelerine gidiyor.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Suriyelilerin bayram yolculuğu başladı: Öncüpınar'dan ülkelerine randevuyla geçiyorlar
Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan ülkelerine gitmeye başladı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.