Hayat Diriliş Ertuğruldaki Kızıl Elma vurgusu sosyal medyada gündem oldu

Diriliş Ertuğrul dizisi 101. bölümde Kızıl Elma detayı

Diriliş Ertuğrul'daki 'Kızıl Elma' vurgusu sosyal medyada gündem oldu

TRT 1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi, 101. bölümüyle yine izleyiciyi ekrana kilitledi. Ertuğrul Bey'in konuşması ise sosyal medyada gündem oldu. Ertuğrul Bey'in, "Hedefimiz Kızıl Elma'dır" sözleri sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Haber Merkezi Diğer
Oyuncu Engin Altan Düzyatan dizide Ertuğrul Bey'i canlandırıyor.
Oyuncu Engin Altan Düzyatan dizide Ertuğrul Bey'i canlandırıyor.

TRT 1'in çarşamba günleri ilgiyle izlenen ve reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'da yayınlanan bir sahne sosyal medyanın gündemine oturdu.

Diriliş Ertuğrul'un 101. bölümünde Ertuğrul Bey, "Kutlu Türk beyleri, bu gazayla yalnızca Karacahisar'ın fetih yolunu açmış olmayacağız. Nikea'nın (şimdiki İznik) ve Constantine'nin de fetih yolunu açmış olacağız" şeklinde konuşur.

"Hedefimiz Kızıl Elma'dır"

Türk beylerine yaptığı konuşmasına devam eden Ertuğrul Bey, "Eğer oraları fetih etmek bize nasip olmasa dahi, inanırım ki; neslimizden bir kahraman gelip inanmış ordusuyla, Constantine'nin surlarına dayanıp şanlı İslam sancağını o surlara dikecektir Karacahisar, Nikea, Constantine bize dar gelir. Hedefimiz Kızıl Elma'dır. Yani güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar olan tüm cihandır. Gaza bizim, gayret bizim, zafer Allah'ındır" sözleri, sosyal medyada gündem oldu.

Diriliş Ertuğrul 102. bölüm fragmanı: Turgut Alp ölecek mi?
OYNAT 00:34
Diriliş Ertuğrul 102. bölüm fragmanı: Turgut Alp ölecek mi?
Diriliş Ertuğrul'da gelecek hafta neler olacak? Diriliş Ertuğrul nefes kesen yeni bölümüyle çarşamba günü ekrana gelecek. Dizinin yeni bölüm fragmanında boğazına kılıç dayanan Turgut Alp'in ölüp ölmeyeceği gelecek bölümde netlik kazanacak. İşte Diriliş Ertuğrul'un 102. bölümünün fragmanı.


TRT'nin yeni dizisi Kut'ül Amare'nin yayın saati belli oldu
HAYAT
TRT'nin yeni dizisi Kut'ül Amare'nin yayın saati belli oldu

Güle
güle Mahmut Hoca
GÜNDEM
Güle güle Mahmut Hoca

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.