|

Erdal Tosun'un kaza raporu çıktı

İstanbul Sarıyer'de ünlü tiyatrocu Erdal Tosun'un aracının üzerine düşerek ölümüne sebep olan şüpheli sürücü Nihat Şaki'nin asli kusurlu olduğu belirlendi. Rapora göre Şaki'nin hızını hava ve yol şartlarına göre ayarlayamadığı ve refüjü fark etmediği için Tosun'un arabasının üstüne düştüğü açıklandı.

Yeni Şafak
09:25 - 11/09/2017 Pazartesi
Güncelleme: 09:33 - 11/09/2017 Pazartesi
Diğer
Erdal Tosun, trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.
Erdal Tosun, trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.
İstanbul
Sarıyer
'de 29 Kasım günü
Sabah
saatlerinde Büyükdere Caddesi'nde kontrolden çıkan Nihat Şaki idaresindeki
Otomobil
tiyatrocu Erdal Tosun'un arabasının üzerine düştü. Tosun olay yerinde hayatını kaybetti. Kazaya sebep olan sürücü Nihat Şaki ise kazada hafif yaralandı.
İstanbul
Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Şaki, 17 Ocak'ta kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle tahliye edildi. Dosyanın, Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesine gönderilerek sanığın kusuru konusunda rapor istenmesine karar verildi.
Refüjü fark etmedi

Hazırlanan raporda Şaki'nin hızını yol ve hava şartlarına göre ayarlamadığı, görüş mesafesine uygun şekilde seyrini sürdürmesi gerekirken yola dikkat etmeyerek, görüş alanını yeterince kontrol altında tutmadığı kaydedildi. Bir aracı sollayan Şaki'nin refüjü fark etmeyip çarptığı ve karşı şeride doğru havalanarak Tosun'un aracına çarptığı kaydedildi. Erdal Tosun'un kusursuz olduğu, yolda da herhangi bir sorun bulunmadığı da belirtildi.#Erdal Tosun
7 yıl önce