Hayat Kendi saçını yıkamayan kızın harcaması dudak uçuklattı

Kendi saçını yıkamayan kızın harcaması dudak uçuklattı

İngiltere 5 yıldır kendi saçını yıkamadığını söyleyen milyoner genç kızın hayatını konuşuyor. Sacha isimli bir genç katıldığı televizyon programında fakir bir aileyle zaman geçirdi ve iki taraf da deneyimlerini paylaştı. Sacha'nın çanta koleksiyonunun tamamı 260 bin lira değerinde.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kendi saçını yıkamayan kızın harcaması dudak uçuklattı
Haftada beş kez saçlarını yıkatan Sacha, kendi saçlarını asla dokunmuyor.

İngiltere'de reyting rekoru kıran program yoksullar ve zenginleri bir araya getirip kısa bir süre birlikte kalmalarını sağlıyor ve iki tarafın da deneyimlerini ekrana getiriyor. Bu program ile ülke gündemine düşen Sacha isimli kız, yaptığı harcamalar ile dikkat çekiyor. Çanta koleksiyonun 260 bin lira değerinde olduğu genç kız, 5 yıldır kendi saçlarını yıkamıyor. Özel bir kuaför tarafından saçlarını yıkatan Sacha, televizyon programında yoksul bir aileyle zaman geçirdi. İki tarafın da deneyimlerini paylaştığı program sonrası, aradaki uçurum herkesi şaşırttı.

İngiltere’nin The Sun gazetesine göre özel aşçısı, kuaförü ve temizlikçisi olan Sacha, yoksul ailelerin nasıl yaşadığını deneyimlemek için katıldığı programda 3 çocuk annesi Juanita ile oldukça zor şartlarda ve az bütçe ile bir süre yaşamaya çalıştı. Pahalı kıyafetler almayı, partilere katılmayı ve 400 bin lira değerindeki aracı ile tur atmayı seven Sacha, lüks ve ihtişam dolu hayatına bir süre ara verdi.

Sacha, üç çocuk annesi Juanita'nın evine son derece pahalı bir valizle gitti. Juanita, genç kızın beş yıldır kendi saçını yıkamadığını ve özel kuaförüne yıkattırdığını öğrenince büyük şok yaşadı. Aylık makyaj harcamaları yaklaşık 7 bin 200 lira olan Sacha ayda yaklaşık 6 bin 400 lira geçinen Juanita'nın durumunu öğrenince şaşkınlığını gizleyemedi.

Tek bir gecede yemek için bin 800 lira harcayan Sacha için kendisi dahil tüm ailenin 14 liralık makarna ile bir öğün geçirdiğini duyunca inanamadı.

Yoksulların nasıl yaşadığını tecrübe eden Sacha bu süreçte kendi yemeklerini hazırladı, kıyafetlerini ütüledi ve her türlü işini kendi yaptı. Lüks ve ihtişam içinde yaşayan Sacha, yoksulluk deneyiminin kendisine çok şey kattığını, insanları artık ait olduğu sınıfa göre yadırgamadığını ve idareli harcama yapmayı öğrendiğini söylüyor.

Sosyal'de bu hafta çok konuşulanlar
HAYAT
Sosyal'de bu hafta çok konuşulanlar

Off-road düşkünlerinin yeni tercihi askeri araçlar
HAYAT
Off-road düşkünlerinin yeni tercihi askeri araçlar

Alçıyla gittiği hastanede kolundan oldu
HAYAT
Alçıyla gittiği hastanede kolundan oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.