Hayat Manisada çocuk filmleri festivali başladı

Manisa'da çocuk filmleri festivali başladı

Manisa'da, Garanti Bankası, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliği ile çocuklara yönelik düzenlenen Çocuk Filmleri Festivali başladı.

Haber Merkezi AA
Festivalin açılış töreninde "Neşeli Oyunlar", "Yüz Boyama" ile "Hacivat ve Karagöz" gösterisi yapıldı.

TÜRSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil açılışta yaptığı konuşmada, "Bu yıl 12'ncisini gerçekleştirdiğimiz bu festival geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın hayal gücünün yükselmesi ve sosyalleşmesi adına düzenlenen bir etkinliktir" dedi.

Konuşmaların ardından festival kapsamında gerçekleştirilen yarışmayla festivalin en iyi filmini yaşları 7-10 arasında değişen çocuk jürisi seçti. Yönetmenliğini Serin İnan ve Tolga Yıldız'ın yaptığı "Küçük Matruşka" filmi en iyi film olarak belirlendi.

12. Garanti Çocuk Filmleri Festivali 13-15 Nisan tarihleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda birbirinden eğlenceli ve eğitici animasyon filmlerinin gösterimi ile devam edecek.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.