Hayat Mehmet Ali Erbilin kızı herkesten dua istedi

Mehmet Ali Erbil'in kızı herkesten dua istedi

Evinin banyosunda düşerek yaralanan ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınan sunucu Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuyla ilgili kızı Sezin Erbil bilgi verdi. Sezin Erbil, 'Babamın kendi hastalığı nüksettiği için durumu kritik, kendisi hala yoğun bakımda. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin' dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
​Mehmet Ali Erbil yoğun bakımda! Mehmet Ali Erbilin son durumu! Kaçış sendromu nedir?
Mehmet Ali Erbil

Mehmet Ali Erbil geçtiğimiz günlerde evinin banyosunda düşerek yaralanmış, hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan kontrollerin ardından Erbil'in kaburgalarında kırık olduğu ve kırılan kaburgaların da akciğer zarına battığı tespit edilmişti. Acil ameliyat olan Erbil, yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Erbil'in doktoru, önümüzdeki günlerde ikinci kez ameliyata alacaklarını duyurmuştu.

Hürriyet'in haberine göre, beş gündür yoğun bakımda tedavi altında olan Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumunu kızı Sezin Erbil açıkladı. Erbil şöyle konuştu:

"Babamın durumu kötü, lütfen herkes dua etsin. Düşmeye bağlı yapılacak ikinci ameliyatın şu anda çok önemi yok çünkü babamın kendi hastalığı 'kaçış' sendromu nüksetti. Doktorlar tedavisi için uğraşıyor. Biz de çaresizce bekliyoruz. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin."

Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı
HAYAT
Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı

KAÇIŞ SENDROMU NEDİR?

1960 yılından beri kendini gösteren bu sendrom, Capillary leak syndrome ismi ile tıp biliminde yer almaktadır. Eski yıllarda nadir olarak görülen bu hastalık türü, günümüzde sıklıkla rastlanır. Mehmet Ali Erbil ile tanınmaya ve duyulmaya başlayan bu rahatsızlığın nedeni, henüz ortaya çıkmadı. Damar dışına sıvı kaçması ile oluşan bu sendrom, tansiyon düşmesine ve kan basıncının azalmasına ve sonuç olarak hastanın şoka girmesine sebep oluyor.

Günlük hayatı olumsuz hale getiren hastalık, daha ağır hale geldiğinde diğer organları da olumsuz etkiliyor ve ani gelen krizler ölüm ile sonuçlanabiliyor. Psikolojik açıdan da kişiyi buhrana sokan sendromun yol açtığı septik şok reaksiyonun, ne zaman geleceği belli değildir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.