Hayat Muhterem Nur ile Mustafa Uslu canlı yayında birbirine girdi

Muhterem Nur ile Müslüm'ün yapımcısı Mustafa Uslu birbirine girdi

Muhterem Nur ile Mustafa Uslu canlı yayında birbirine girdi

Muhterem Nur, 'Müslüm' filminin yapımcısı Mustafa Uslu ile Engelsiz Yaşam Vakfı'na 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan dava açmıştı. Taraflar telefonla bağlandığı canlı yayında çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Eşi Müslüm Gürses'in hatıralarına sahip çıkmak istediğini ve Mustafa Uslu'dan ücret talep etmediğini söyleyen Muhterem Nur'a cevap veren Mustafa Uslu, "Muhterem Nur'a ev alma gibi yasal sorumluluğum yok. Filmde kullanılan eşyalar satıldı. Olaylar nereye geldi" dedi.

Haber Merkezi Diğer
Muhterem Nur ve Mustafa Uslu katıldıkları programda tartıştılar.
Muhterem Nur ve Mustafa Uslu katıldıkları programda tartıştılar.

Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur, Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağladı. 'Müslüm' filminde kullanılan gömlek ve yüzüğü açık arttırmaya çıkaran yapımcısı Mustafa Uslu ile Engelsiz Yaşam Vakfı'na 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan dava açan Nur, çok konuşulacak açıklamalara imza attı.

Muhterem Nur, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Müslüm Gürses'i kullanıyorlar

Uslu'ya davayı filmden para almadığı için açtığı iddia edilen Muhterem Nur, canlı yayında şu sözlerle sitem etti:

"Para almadığım için açtığımı söyleyenler var. Ben evsiz barksız değilim. 500 bin liralık eve ihtiyacım mı var. Oturduğum ev bana yetiyor, saray gibi. O evleri mezara da götürmeyeceğim.

Benim eşimi kullanıyorlar, ben bunların engellemesini istiyorum. Şehit ailelerine yapılacak yardımlarla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Keşke daha fazla yapılsa, onlar bizim evlatlarımız. Ben hatıralarıma sahip çıkmak istiyorum. Benim para ile ne gibi bir ilgim olabilir, ihtiyacım yok paraya, eve. Nasıl düşünüyorlar bunu hayret ediyorum."

Muhterem Nur: Müslüm filminden bir kuruş almadım
HAYAT
Muhterem Nur: Müslüm filminden bir kuruş almadım

Atletlere bile Gürses'in fotoğrafları basıldı

Çekilen Müslüm filminin güzel olduğunu ifade eden Muhterem Nur, eşinin hatıralarına sahip çıkmak istediğini belirtti. Muhterem Nur açıklamasına şu şekilde devam etti:

"İnsanlar hatıralarına, anılarına sahip çıkmak istemez mi? Ben sadece kendi hatıralarımın sahibiyim. Atletler bile çıktı, Müslüm fotoğraflarıyla basılmış. Bunlar ayıp bir şey. Mustafa Uslu'dan ben bir şey istemedim. Ona teşekkür ediyorum, çok güzel bir film yaptı. Bu benim için yetiyordu. Ben sadece eşimin hatıralarına saygı duyulsun istiyorum."

REKLAM

Muhterem Nur: Bana anneciğim derdi şimdi susturun o kadını diyormuş

"Benim avukatım var haklarımı arayacak. Bundan sonra avukatımın izini olmadan bir şey de yapmayacağım. Ben Mustafa Uslu'ya kızmıyorum. Mustafa Uslu'ya kırılıyorum. Bana diyebilir 'annecim bugün böyle bir şey var' diye anlatabilirdi. Bana 'annecim' diyordu, şimdi 'o kadını susturun' diyormuş."

Şahin Kendirci, Muhterem Nur ve Mustafa Uslu

Mustafa Uslu: Muhterem Nur'a ev alma gibi yasal sorumluluğum yok

Muhterem Nur'un açıklamalarının ardından 2.Sayfa programına bağlanan Mustafa Uslu kendini şu sözlerle savundu:

  • "Ben öle bir şey söylemedim. Benim özüm sözüm birdir kimseden çekinmeden söylerim. Bu konuda konuşmak istemiyorum, bu konuları konuşmak ayıp geliyor. Müslüm Gürses'in arkasından bunları konuşmak beni derinden üzüyor, sevenleri de üzülüyordur. Ben Muhterem Hanım'ı ve avukatını aradım. Bunların sadece filmlerde kullanıldığını söyledim. Demet Akalın oraya bir şeyler almaya gelmişti. Orada çiklet bile satılsa alacaktı Demet. Çünkü oraya yardım yapmaya gelmişti. Ferman da aynı şekilde. Bu konuları konuşmak benim için utançtır.
  • Bu paranın gittiği yer belli sonuçta. Muhterem Hanım'a saygım sonsuz. 92 yaşında birileri dolduruşuna mı getiriyor bilmiyorum. Avukatını da aradım, Muhterem Hanım'a söylediklerimi ona da söyledim. Hiç kimse 'Müslüm Gürses yüzüğü' diye bir şey satmadı. Filmde kullanılan eşyalar satıldı. Olaylar nereye geldi.
  • Muhterem Hanımefendiye benim ev almam ya da almam gibi bir yasal sorumluluğum yok. Bunların gazetelere düşmesi çok ayıp. Ben ona destek oluyorum, o bize emanet ama bu konuları konuşmak çok ayıp."

Müslüm filminin yapımcısı Mustafa Uslu

Dolandırıcılıkla suçlanıyor

"Muhterem Nur ne diyorsa doğrudur. 92 yaşında kendisi. 'O öyle demedi' deyip banka dekontu mu göndereyim. Ne diyorsa doğrudur. Ben herkesi Allaha havale ediyorum. Bu olaylardan dolayı çok üzgünüm. Dolandırıcılıkla suçlanıyoruz, çok ağır ithamlar. Ben ne suç işledim biliyorum.

Çok emek verdim, çok özen gösterdim. İnsanlar da biraz bizlere özen göstersin. Ben Muhterem Nur'un ellerinden öpüyorum. Ama kendisine çok kırgınım, ben onları arayıp bilgilendirmeme rağmen gidip mahkemeye başvurdular. O vakıf ne yardımlar yapıyor bilseniz, onlara yardımcı olmak çok önemli bir olay. Müslüm Gürses hayatta olsa bütün servetini o vakıflara bağışlardı."

Mustafa Uslu: Vatanıma hakaret etmeyi kabul etseydim Oscar vereceklerdi
HAYAT
Mustafa Uslu: Vatanıma hakaret etmeyi kabul etseydim Oscar vereceklerdi

Şahin Kendirci'nin ikizini görenler şaşırdı
HAYAT
Şahin Kendirci'nin ikizini görenler şaşırdı

Küçük Müslüm filmden elde ettiği geliri açıkladı
HAYAT
Küçük Müslüm filmden elde ettiği geliri açıkladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.