|

Orhan Gencebay: Müslüm bana ayıp olmasın diye anjiyo oldu

Sanatçı Orhan Gencebay, katıldığı bir programda sorulan soruları yanıtladı. Gencebay, kendisine 'her dönemin adamı' eleştirisine tepki göstererek, "Ben Tayyip Bey'i çok eskiden tanırım, severim. Dünya çapında harika şeyler yapıyor, Allah razı olsun" dedi. Müslüm Gürses ile ilgili soruları da yanıtlayan Gencebay, Gürses ile arasında geçen bir anısını anlatarak, "Bana ayıp olmasın diye anjiyo oldu" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak
09:14 - 15/11/2018 Perşembe
Güncelleme: 09:58 - 15/11/2018 Perşembe
Diğer
Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses
Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses

Orhan Gencebay, 40 programına konuk oldu. Sorulan soruları yanıtlayan sanatçı Gencebay, Başkan Erdoğan'ı eskiden beri tanıdığını ve takdir ettiğini belirtti. Sanatçı Gencebay, Müslüm Gürses'in hayat hikayesini bildiğini bu yüzden hep üzüldüğünü söyleyerek Gürses ile arasında geçen bir anısını anlattı.

"Size her dönemin adamı denilince neden kızıyorsunuz?" sorusuna yanıt veren Gencebay'ın açıklaması şöyle:

"Bizi yöneten iktidardır. Devletimi yöneten kimse, seçen de halkımızdır. Halkıma olan saygımdan dolayı o iktidarı da severim. Yeter ki o iktidar görevini iyi yapsın. Ben Tayyip Bey'i çok eskiden tanırım, severim. Birçok özel ortamlarda beraber olduk, ben onu çok severim. Mazlumun ve mağdurun yanında olduğunu biliyorum. Dünya çapında harika şeyler yapıyor, Allah razı olsun. Diğer yapanlardan da Allah razı olsun. Şu anda Tayyip Bey vardır. Sora ülkemize bir başka görevli gelirse orada da sahip çıkacağım."

Müslüm Gürses anısı

CNN'in haberine göre, usta sanatçı Orhan Gencebay, 'Müslüm' filmini izlerken duygulandığını belirtti, "Müslüm'ün dramını, hikayesini biliyordum. Ve hep de üzülürdüm zaten. Müslüm çok tatlı, harikaydı. Keşke filmde Gürses'in sesi kullanılsaydı" dedi. Gencebay, Gürses'le olan bir anısını da anlattı.

Yıllar önce için hastaneden randevu aldığını söyleyen Orhan Gencebay, Müslüm Gürses ile ilgili anısını şöyle anlattı:
  • "Seneler önce bir gün, Sayın Muhterem Hanım beni aradı, 'Orhan Bey, Müslüm Baba'nın anjiyo olması lazım kalbi iyi değil. Sizden rica etsem sizin doktorunuz bir söyleyebilir misiniz?'. 'Tabi' dedim. Doktorum Deniz Şener Bey'i aradım, rica ettim. 'Müslüm Baba anjiyo olacak' diye. O da hastaneyi hazırlattı. Yarım saat sonra beni aradı. 'Şu saatte, şu gün anjiyo gününüz hazır' dedi. Teşekkür ettim. Muhterem Hanım'ı aradım. Muhterem Hanım çok teşekkür etti.
  • Anjiyodan sonra hastaneye ziyarete gittiğimde anlattılar. Muhterem Hanım, Müslüm'e demiş ki 'Kesinlikle anjiyo olman lazım'. Müslüm Baba 'Hayır' demiş. 'Ama olman lazım, iyi değilsin.' 'Olmam' demiş. 'Ama demiş anjiyo saatin ve günün alındı' demiş. 'Gitmem' demiş. 'Peki, ama kim aldı bu randevuyu biliyor musun?'. 'Kim aldı?'. 'Orhan Baba aldı' deyince durmuş. 'Yok ya. Şimdi gitmesem ayıp olur' demiş. Bana ayıp olmasın diye anjiyo oldu. Bana bunu ziyarete gittiğimde anlattılar, güldük."
#Orhan Gencebay
#Müslüm Gürses
#Sanatçı
6 yıl önce