Hayat Öz çocuklarını evlatlık alan aile soluğu Esra Erolda aldı

Öz çocuklarını evlatlık alan aile soluğu Esra Erol'da aldı

Esra Erol’un sunuculuğunu yaptığı programda filmlere konu olacak ilginç bir olay yaşandı. Kimliğini kaybeden Kader Özer, yeni kimlik çıkarmak için Nüfus Müdürlüğü'ne gittiğinde kendisinin evlatlık alındığını öğrendi. Kader'in anne ve babası ise kızlarının kaçırıldığını daha sonradan bulunduğunu fakat kızlarını çocuk esirgeme kurumundan aldıklarını açıklamak için soluğu Esra Erol'da aldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Baba İdris Özer , anne Hicran Özer ve kızları Kader Özer.
Baba İdris Özer , anne Hicran Özer ve kızları Kader Özer.

Kimliğini kaybeden Kader Özer, yeni kimlik çıkarmak için Nüfus Müdürlüğü'ne gittiğinde hayatının şokunu yaşadı. Burada kendisine evlatlık olduğu söylenince neye uğradığını şaşıran Kader, bu durumu sorgulama başladı. Kafasındaki soru işaretleri artınca bu sorunu çözmek için Esra Erol’un programına başvuruda bulundu.

Çocuğu kaçırıldı

Anne Hicran Özer ise, 21 Mayıs 1993 tarihinde Yeşilyurt Devlet Hastanesi'nde kızı Kader’i kucağına aldığını, kızını emzirdikten sonra uyuya kaldığını ve uyandıktan sonra çocuğunun kaçırıldığını öğrendiğini açıkladı. Aynı odada kaldığı bir hastanın avukat refakatçisi sayesinde kaçıran kişinin robot resminin çizildiğini belirten Hicran Özer, sürecin hızlandığını ifade etti.

Yaşanan olay haberlerde gazetelerde yer alıyor.

Ailesinden şüphesi yok

Baba İdris Özer ise, “Benim ailemden hiçbir şüphem yok, bize çocuğu teslim eden görevli memur o zamanın parasıyla 10 milyon TL para istedi” açıklamasında bulundu.

  • Süreç burada bitmiyor. Hastaneden ayrıldıktan sonra kaçırılan çocuğunu her yerde arayan aile, robot resmi tüm ülkeye yayıyor. Haberlerde gazetelerde yer alıyor. Kaçıran kişi korktuğu için bebeği Konya'da otobüste bırakıyor ve acılı aile bebeğini çocuk esirgeme kurumundan teslim alıyor. Çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan aile kimliğini çıkarıyor.

Evlatlık edinebilmek için annenin yaşı büyütülüyor

İzmir Cumhuriyet Savcılığının başlattığı soruşturma sonrasında aileden DNA testi istendi. Sonuçlar geldiğinde ise annenin biyolojik anne olduğu söyledi.

Aile bu durumu hiçbir zaman kabul etmediğini belirtti. Uzun süreden beri çocuğu yanlarında bulunduran aile başlangıçta koruyucu aile, daha sonra açtıkları dava ile de evlatlık edindiler. Bu dava süreci aile için sıkıntılı geçti.

Erdal Beşikçioğlu: Aynı gemide olduğumuzu fark edelim
HAYAT
Erdal Beşikçioğlu: Aynı gemide olduğumuzu fark edelim

Bu köyde herkesin soyadı aynı
HAYAT
Bu köyde herkesin soyadı aynı

Sokak hayvanlarını beslediği için parmağını ısırdılar
HAYAT
Sokak hayvanlarını beslediği için parmağını ısırdılar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.