Hayat Pandemi sürecinin görünmeyen kahramanları Şehit polislerimize rahmet ve minnetle

Pandemi sürecinin görünmeyen kahramanları: Şehit polislerimize rahmet ve minnetle

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de uzun bir süredir mücadele ediken koronavirüs ile başarı sağlanmasında sağlıkçılar kadar büyük paya sahip olan polislerimiz, karantinadan kaçanlar tarafından yüzlerine tükürülmeyi, yol kontrolünde üzelerine araba sürülmeyi, kimlik sordu diye ateş edilmeyi mi hak ediyor? Pandemi sürecinin görünmeyen kahramları olan polislerimize böyle mi teşekkür ediyoruz. Vatan savunmasında şehit olan şehit polislerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bursa'da kavgaya müdahale ederken silahla açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru Erman Özcan'ın cenazesi toprağa verildi.
Bursa'da kavgaya müdahale ederken silahla açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru Erman Özcan'ın cenazesi toprağa verildi.

Koronavirüs ile mücadele en büyük pay hiç şüphesiz sağlık çalışanlarımıza ait. Ailelerini uzun süre görmemeyi göze alıp kendi canlarını tehlikeye atarak göstermiş oldukları çaba ancak ‘kahramanlık’ olarak adlandandırılabilir. Pandemi sürecinde sergilenen mücadelede bir de görünmeyen kahramanlarımız var. Tıp ki sağlık çalışanlarımız gibi onlarda canlarını tehlikeye atarak, ailelerine hasret bir şekilde görevlerini eda ettiler. Kim mi onlar? Tabii ki şehit polislerimiz.

Babaya son dokunuş: Şehit polis memuru Atakan Arslan memleketi Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı
GÜNDEM
Babaya son dokunuş: Şehit polis memuru Atakan Arslan memleketi Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı

Pandeminin başladığı ve ülkemizde tedbirlerin alınmaya başladığı ilk günden itibaren birçok kısıtlama yaşandı. Herkesin evine kapandığı dönemde bu kısıtlamaları kontrol altında tutan ve toplum sağlığının korunmasında önemli rol alan polislerimiz, yeri geldi karantinadan kaçan vatandaşların peşine düştü yeri geldi Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte ihtiyaç sahipleri için kapı kapı gezdiler.

Diyarbakır'da, dur ihtarına uymayan bir kişi tarafından şehit edilen polis memuru Atakan Arslan ve ailesi.

Hiç bir görevden geri durmadılar

Maske, kolonya, dezenfektan dağıtımını da yaptılar. Ülkenin aşayişi için sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde sokaklarda canlarını tehlikeye nöbet tuttular. Kimi zaman cenaze işlemlerine yardım ettiler, kimi zaman da virüs taşıyan birinin kimlerle nerede temasa geçtiğini öğrenip daha fazla kişiye temas etmesin diye çalıştılar. Yol kontrolü yapılırken üzerlerine arabada süren de oldu, kimlik sorduğu için ateş eden de… Tüm bunlarla beraber kavga, hırsızlık ve terörle mücadeleden de geri durmadılar.

Diyarbakır'daki polis Atakan Arslan'ı şehit eden saldırgan yakalandı
GÜNDEM
Diyarbakır'daki polis Atakan Arslan'ı şehit eden saldırgan yakalandı

Her ne görev verilirse verilsin her zaman ön saflarda yer aldılar. Halkın huzurunu kendi güvenliklerinin önünde gördüler. Deprem, pandemi, darbe… Nasıl bir kriz döneminde olursak olalım ailelerini unuttular, sağlıklarını unuttular, gece uykusunu unuttular ama görevlerini ifa ettiler. Ödül isteyemeyen yada dile getirmekten imtina eden bu yiğitlere taltif ve takdir edilmelerinin hakkı olduğunu kabul etmeliyiz. Çünkü onlar koronavirüs olan hastaların kaldığı yurt binalarında nöbet tutarken kimse onları görmedi. Yüzlerine öfke ile tükürenler dahi oldu. Saatlerce yol kontrolleri yaptılar. Amaçlarının ceza kesmek olmadığını sadece evde kalmanın önemini hatırlatıp vicdanları ile yasaları esnettiler.

Bu kadar hengamede virüse yakalandılar. Jandarma ile el ele, sırt sırta iç güvenliği ve asayişi temin ettiler. Bir diğer gururumuz olan TSK hasta yakınlarını, çocuklarını ve eşlerini emniyete ve jandarmaya emanet ederek dağlarda terörle mücadele ettiler. Saldırıya uğradılar alçakça ama acılarını yüreklerine gömerek görevlerinden bir an olsun geri durmadılar. Türkiye olarak minnet duyduğumuz Mehmetçiği alkışlıyoruz. Gönül gönüle, el ele hep birlikte her zorluğu aşarak bugüne gelen güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Diyarbakır'da silahlı saldırıya uğrayan polis memuru şehit oldu
GÜNDEM
Diyarbakır'da silahlı saldırıya uğrayan polis memuru şehit oldu

Polis memuru Atakan Arslan’ı şehit eden zanlıdan polislere jiletli saldırı
GÜNDEM
Polis memuru Atakan Arslan’ı şehit eden zanlıdan polislere jiletli saldırı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.