Hayat Prof Dr Celal Şengörden Türkiyeye hakaret En ilkel ülke

Prof. Dr. Celal Şengör'den Türkiye'ye hakaret: En ilkel ülke

Prof. Dr. Celal Şengör, organ bağışı taraftarı olmadığını belirterek, "Elin dangalağına verip onu yaşatmanın anlamı yok" ifadesini kullanmıştı. Yaptığı açıklamanın ardından sözlerinin medya tarafından çarpıtıldığına değinen Şengör Türkiye hakkında çarpıcı yine çarpıcı ifadeler kullanarak, "Türkiye Afganistan'dır, Türkiye benim gördüğüm en ilkel ülkelerden biridir" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Prof. Dr. Celal Şengörden Türkiyeye hakaret: En ilkel ülke
Prof. Dr. Celal Şengör, tuhaf açıklamalarla sık sık gündeme geliyor.

Organ bağışı karşıtı sözler söylediği iddiasıyla tepki çeken Prof. Dr. Celal Şengör, hem sözlerine açıklık getirdi hem de yeni çarpıcı ifadeler kullanarak Türkiye'ye hakaret etti.

Halk TV'de yayınlanan Gürkan Hacır'ın sunduğu 'Şimdiki Zaman' adlı programına konuk olan ve kendisine organlarını bağışlayıp, bağışlamayacağını sorduklarını anlatan Şengör, "Taraftar değilim. Elin dangalağına verip onu yaşatmanın anlamı yok ama araştırma yapacaklarsa istedikleri gibi kullansınlar. Araştırma çok mühim. Ben duyuyorum osteoloji dersi için iskelet bulamıyorlar" diye konuşmuştu.

Türkiye'ye çarpıcı ifadeler kullandı

Sözlerinin medya tarafından çarpıtıldığına değinen Şengör, "Kızmıyorum, sokakta yürürken köpek gelip sizi ısırsa ne yapabilirsiniz?" derken, Türkiye'de büyük bir cehaletin hüküm sürdüğüne vurgu yaptı.

"Türkiye, benim gördüğüm en ilkel, üst düzey cehalet düzeyinde, en gayrı medeni ülkelerden biri" ifadelerini kullanan Şengör, şunları da söyledi:

  • "Türkiye'de bikini giyilmesi, Mercedes'e binilmesi burayı ileri bir ülke yapmıyor. Türkiye Afganistan'dır, Türkiye benim gördüğüm en ilkel ülkelerden biridir, 1000 senedir adam gibi eğitim yok."

Celal Şengör organ bağışına karşı: Elin dangalağını yaşatmanın anlamı yok
HAYAT
Celal Şengör organ bağışına karşı: Elin dangalağını yaşatmanın anlamı yok

Gökhan Özoğuz Yılmaz Özdil'in kitabına isyan etti: Sayfalar altın mı?
HAYAT
Gökhan Özoğuz Yılmaz Özdil'in kitabına isyan etti: Sayfalar altın mı?

Gamze Özçelik'in açtırdığı su kuyusunun görüntüleri ilk kez yayınlandı
HAYAT
Gamze Özçelik'in açtırdığı su kuyusunun görüntüleri ilk kez yayınlandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.