HayatSanat dünyası Kudüse sessiz Bir tek onlar paylaşım yaptı

Sanat dünyası Kudüs'e sessiz: Bir tek onlar paylaşım yaptı

Kudüs ile ilgili dün akşam yapılan açıklamalar sonrası, Türkiye’den ve İslam dünyasından tepkiler çığ gibi büyürken, hemen her konuda bir paylaşımı olan sanat camiası sessizliğe büründü. Toplumsal ve küresel olaylarda tek bir merkezden emir almışçasına paylaşımlar yapan sanatçılar konu Kudüs olunca kabuğuna çekilirken, Sinan Taymin Albayrak, Yıldız Tilbe, İbrahim Tatlıses ve Ali Şan tavırlarını Kudüs hassasiyetini ortaya koyan isimler oldu.

Haber MerkeziYeni Şafak
Yıldız Tilbe, Ali Şan, İbrahim Tatlıses ve Mehmet Bozdağ, Sinan Taymin Albayrak.
Yıldız Tilbe, Ali Şan, İbrahim Tatlıses ve Mehmet Bozdağ, Sinan Taymin Albayrak.

Milyonlarca insan, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı topraklarında barındıran Kudüs'ün, ABD Başkanı Trump tarafından İsrail'in başkent ilan edilmesini kabul etmiyor. Son üç gündür sosyal medyanın ana konusu olan ve milyonlarca paylaşım yapılan Kudüs bir tek sanat camiasının gündemine girmedi. Hemen her konuda söyleyecek sözü olan ve kitleleri harekete geçiren çağrıları ile gündeme gelen ünlü isimlerin Kudüs gibi en hassas olunması gereken bir konuya duyarsız kalması sosyal medyanın da gündemi oldu.
Sadece 5 isim tweet attı

Yıldız Tilbe’nin "KöpeklerinDuasıKabulOlsaydı" etiketi ile yayınladığı ve binlerce kez paylaşılan "Kudüs de yeryüzü de içindekilerle beraber Allah'ındır" şeklindeki tweetin altına yazılan yorumlarda diğer sanatçıların sessizliğine vurgu yapıldı. Tilbe’nin yanı sıra 31 Mayıs 2010'da İsrailli askerlerin saldırıda bulunduğu Mavi Marmara gemisinde bulunan oyuncu Sinan Albayrak, Şarkıcı İbrahim Tatlıses, Alişan ve Diriliş Ertuğrul'un senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ instagram sayfalarından, "Uyuma Aksa'ya sahip çık", "Kudüs, İsrail’in başkenti olamaz. Müslümanların ilk kıblesidir" ifadeleriyle paylaşım yaparak halkı eylemlere katılmaya davet etti.

Sosyal medya Yıldız Tilbe’nin Kudüs mesajını konuşuyor
HAYAT
Sosyal medya Yıldız Tilbe’nin Kudüs mesajını konuşuyor

İbrahim Tatlıses:

Ey Müslüman Alemi uyan!!! Bu Kabe senin, kimselere verme, KUDÜS’e sahip çık...!!!

İBRAHİM TATLISES (@ibrahimtatlises)'in paylaştığı bir gönderi ()

Alişan:Mehmet Bozdağ:

#KudüseSahipÇık

Mehmet Bozdağ (@m.mehmetbozdag)'in paylaştığı bir gönderi ()

Sinan Taymin Albayrak:

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Çiftçinin maliyeti 15 bin TL düşecek
Ekonomi

Çiftçinin maliyeti 15 bin TL düşecek

Türkiye’nin pek çok bölgesinde çiftçilere devlet tarafından mazot desteği sağlanıyor. Çiftçiler, üretim yaptıkları süre boyunca mazot desteği yardımı alabilme olanağına sahip oluyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kapsamda çiftçilere güzel haberi verdi ve 23 Şubat 2018’den itibaren mazot maliyetinin yarısının devlet tarafından karşılanacağını açıkladı. Böylelikle çiftçinin yıllık 30 bin TL’yi bulan mazot maliyeti 15 bin TL’ye kadar inmiş olacak.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...
Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı