|

Sıla: Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmayacağım

Şarkıcı Sıla Gençoğlu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek Ahmet Kural'dan şikayetçi oldu. Fiziki şiddet gördüğünü iddia eden sanatçı 3 ay koruma kararı aldırdı. Suç duyurusundan sonra şarkıcı Sıla Gencoğlu yaşadığı olayı sosyal medya hesabından paylaşarak, "Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmayacağım" dedi.

Yeni Şafak
17:29 - 1/11/2018 Perşembe
Güncelleme: 17:55 - 1/11/2018 Perşembe
Yeni Şafak
Şarkıcı Sıla ve oyuncu Ahmet Kural
Şarkıcı Sıla ve oyuncu Ahmet Kural

Şarkıcı Sıla, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek Ahmet Kural'dan şikayetçi oldu. Fiziki şiddet gördüğünü iddia eden sanatçı 3 ay koruma kararı aldırdı. Daha önce de şiddet söylentileriyle gündeme gelen Ahmet Kural'ın Sıla'ya şiddet uyguladığı iddia edilmişti. Geçtiğimiz günlerde bir kitabın tanıtımında yazarla yan yana fotoğraf çektiren çiftin "şiddet" haberlerinden sonra tekrar bir arada görülmesi şaşırtmıştı.


Sıla Gencoğlu yaptığı suç duyurusundan sonra sosyal medya hesabından olayla ilgili şöyle açıklama yaptı:

  • “Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş.
  • Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım.
  • Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur.
  • Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok.”
#Sıla
#Şarkıcı
#Ünlü
#Ahmet Kural
6 yıl önce