Hayat Sosyal Medya fenomenleri Pucca ve Buryy için 10 yıl hapis istemi

Sosyal Medya fenomenleri Pucca ve Buryy için 10 yıl hapis istemi

Sosyal medyada "Pucca" takma isimini kullanan Pınar Karagöz ve "Buryy" lakaplı şarkıcı Burak Aydoğduoğlu hakkında, "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme" suçundan 5 yıldan 10'ar yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Sosyal Medya fenomenleri Pucca ve Buryy için 10 yıl hapis istemi
Fenomenlere, 5 yıldan 10'ar yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme' suçuyla ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde, 'PuCCa Fan Clup' isimli 'Facebook' hesabı kullanıcısı şüpheli Pınar Karagöz ile 'Buryy Soprano' takma adını kullanan 'Youtube' kullanıcısı şüpheli Burak Aydoğduoğlu'nun uyuşturucu kullanımını özendirici paylaşımlarda bulunduklarının tespit edildiği aktarıldı.

İddianamede, şüpheli Karagöz'ün sosyal medya üzerinde 1 milyon 72 bin takipçisinin olduğu, yaptığı paylaşımlarla takipçilerini madde kullanımda cesaretlendirdiği ve kullanmaya özendirdiği ileri sürüldü.

Esrar maddesini kastetmiş

Şüpheli Pınar Karagöz'ün sosyal medya üzerinde yaptığı bir paylaşımı ele alınan iddianamede, 'Kolombiya'nın uyuşturucu kartelleriyle meşhur, 'kokain' kaçakçılığının başkenti sayılan Medelli şehrine atıfta bulunarak, buradaki insanların uyuşturucu ticareti sayesinde kalabildiklerini belirtip, uyuşturucu madde kullanımının olması durumunda ekonomik döngüden dolayı Medelli'deki fakir insanların evlerine yiyecek götürebileceklerini ima ederek, uyuşturucu kullanımını özendirdiği' savunuldu.

  • İddianamede, şüpheli Karagöz'ün yaptığı son paylaşımda ise, uyuşturucu konulu paylaşımları eleştirenlere tepkisini dile getirerek bu konuya meşrutiyet kazandırmaya çalıştığı iddia edildi. Diğer şüpheli Burak Aydoğduoğlu'nun 'Youtube'da paylaştığı ve söylediği 'Mary Jane' adlı şarkının argodaki manasının 'esrar' olduğu, şarkıda sözü geçen 'Mary Jane'i gerçek kişi olarak değil, 'esrar' maddesini kastederek söylediği, sosyal medya paylaşım sitelerinde uyuşturucu maddelerin kullanılmasını alenen özendirdiği tespitinin yapıldığı iddianamede yer aldı. İddianamede, bu kapsamda şüpheliler Pınar Karagöz ve Burak Aydoğduoğlu'nun, 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme' suçundan 5 yıldan 10'ar yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi.

İbrahim Tatlıses AK Parti'ye üye oldu
HAYAT
İbrahim Tatlıses AK Parti'ye üye oldu

Yoğun bakımdan uyanan Mehmet Ali Erbil ilk isteğini açıkladı
HAYAT
Yoğun bakımdan uyanan Mehmet Ali Erbil ilk isteğini açıkladı

Diriliş Ertuğrul'da Dursun Ali Erzincanlı Cuma hutbesi okudu sosyal medya sallandı
HAYAT
Diriliş Ertuğrul'da Dursun Ali Erzincanlı Cuma hutbesi okudu sosyal medya sallandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.