Hayat Türkiyede tek İki kişi yan yana yürüyemiyor

Türkiye'de tek: İki kişi yan yana yürüyemiyor

Kahramanmaraş'ta iki kişinin yan yana yürüyemediği, Türkiye'nin en dar sokağı görenleri hayrete düşürüyor. Onikişubat ilçesi Karamanlı Mahallesi'nde bulunan 40014. Sokak, çarpık kentleşme sonucunda dar bir alana kuruldu. Yaklaşık 50 yıldır bu sokaktan geçen vatandaşlar, sokağın düzenlenmesi için yetkililerden yardım istiyor.

Haber Merkezi IHA
Yılların izini taşıyan sokak, 90 santimetre.
Yılların izini taşıyan sokak, 90 santimetre.

Mahalledeki bu arazinin geçmiş yıllarda babasına ait olduğunu söyleyen İbrahim Pakyardım, "Buralar eskiden bağdı. Babam sattı buraları. O dönem sırtı odun yüklü eşek geçse yeter diyerek yaptırmışlardı" dedi.

Dar sokak için yetkililerden yardım istiyorlar.

Çocuklar geçmeye korkuyor

90 santimetrelik sokakta ise eskiden hiç yol olmadığını belirten Pakyardım, "Arsa sahipleri burada bir geçiş yeri olsun diye bıraktı. Buranın asıl ismi ise üç harfli gediğidir. Çocuklar ışık olmadığı için buradan geçmeye korkardı. O yüzden bu ismi koymuşlar" diye konuştu.

Yılların izini taşıyan, 90 santimetrelik sokakla ilgili olarak konuşan mahalle muhtarı Ziya Çetinaslan'ın açıklaması şöyle:

  • "Bu sokağımız Kahramanmaraş'ın en dar sokağı gerçekten, iki kişi yan yana yürüyemiyor. Bu biraz da çarpık kentleşmenin bir örneği. Maalesef bu çok acı bir gerçek. Bunu kabul etmek lazım. Burası 40014. Sokağımız, 40013. Sokak ile bağlantısı var. Biz bununla ilgili belediyemize dilekçemizi verdik. Allah korusun burada bir yangın gibi bir durum olsa mümkün değil ulaşamazlar."

Dar sokaktan 2 kişi geçemiyor.

Herkes tedirgin

Mahalle için kentsel dönüşüm kararının verildiğini belirten Çetinaslan, "Ne zaman uygulanacağı belli değil. Kış şartlarından dolayı beklemede olduğunu düşünüyorum. İnşallah bunu en kısa zamanda çözeceğiz. Şu anda burada yaşayan vatandaşlarımız hizmet alamıyorlar. En büyük sıkıntımız ise bir doğal afet, yangın gibi durumlarda buraya ulaşmak mümkün değil" ifadelerine yer verdi.

Erkan Kolçak Köstendil hayalini açıkladı: Kaleci olmak istiyordum beğenmediler
HAYAT
Erkan Kolçak Köstendil hayalini açıkladı: Kaleci olmak istiyordum beğenmediler

Şahin Kendirci'nin ikizini görenler şaşırdı
HAYAT
Şahin Kendirci'nin ikizini görenler şaşırdı

Bedia Akartürk hastaneye kaldırıldı
HAYAT
Bedia Akartürk hastaneye kaldırıldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.