|

İstanbul TOKİ müstakil ve müşterek arsa yerleri! Milyonları ilgilendiren açıklama TOKİ’den geldi: İki ilçenin adı verildi

İstanbul’da TOKİ müstakil arsa ve müşterek arsa kurası sonucu belli oldu. TOKİ ‘İlk Evim Arsa’ kampanyasında hak sahibi olanlar, İstanbul’da TOKİ arsa yerlerini merak etmeyi sürdürüyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul müstakil arsa ve müşterek arsa yerleri hakkında resmi Twitter hesabından açıklama yaptı: TOKİ arsa yerleri hakkında iki ilçenin adını verdi. Peki İstanbul TOKİ müstakil arsa ve müşterek arsalar nerede, hangi ilçelerde olacak? İşte detaylar.

17:12 - 19/06/2024 Çarşamba
Güncelleme: 17:17 - 19/06/2024 Çarşamba
Yeni Şafak
TOKİ İstanbul müşterek ve müstakil arsa yerleri için iki ilçenin adını verdi.
TOKİ İstanbul müşterek ve müstakil arsa yerleri için iki ilçenin adını verdi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (
TOKİ
) tarafından yayımlanan sosyal konut projesi takvimi kapsamında "
İlk Evim
" İstanbul kura çekimleri 16 Mart-19 Nisan tarihleri arasında tamamlandı.
TOKİ İstanbul müstakil arsa
kurasında ismi çıkan vatandaşlar bir yandan TOKİ arsa yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını sorgularken diğer yandan da
TOKİ müstakil arsa yerleri
İstanbul’un hangi ilçelerinde olacak? sorusunu cevap arıyordu.
TOKİ İstanbul arsalarının plandaki yerleri belli oldu
. Beklenen açıklama TOKİ’den geldi. Peki İstanbul TOKİ arsaları ne zaman teslim edilecek, tapular ne zaman verilecek? İşte detaylar.

TOKİ İLK EVİM ARSALARDA SON DURUM NEDİR?

İstanbul Merkez İlkevim Müşterek Arsa Projesi 28 bin 954 parsele yapılan başvuruların tamamı kabul edilmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, “İlk Evim Arsa” projesinde bazı projelerde imar çalışmasını tamamladı. Sosyal medya üzerinden bir vatandaş ‘İstanbul müstakil arsaların konumu nerede olduğunun bilgisini açıklarmısınız?’ sorusunu sordu. Bu soruya TOKİ’den İstanbul’da müstakil arsa yerlerinin nerede olacağına ilişkin iki ilçenin adı zikredilerek cevap verildi.

İSTANBUL’DA TOKİ MÜSTAKİL VE MÜŞTEREK ARSA YERLERİ NEREDE OLACAK?

TOKİ tarafından sosyal medya üzerinde verilen cevapta şu ifadelere yer verildi, “
İstanbul ilindeki müstakil ve müşterek arsa üretim bölgelerinin Silivri ve Büyükçekmece ilçelerinde olması planlanmaktadır. Halihazırda bu alanların, mülkiyet ve imar planlama işlerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Takipte kalarak bilgi edinebilirsiniz
.”

İSTANBUL TOKİ ARSALARI NE OLDU?

Projenin imar planı çalışmaları devam etmekte olup süreç tamamlandığında "Arsa Belirleme Kura Takvimi" web sitemizden yayımlanacak ve kura tarihleri için sms ile bilgilendirme yapılacaktır. Sonrasında sözleşme aşamasına geçilecek ve gerekli bilgilendirmeler TOKİ’nin resmi internet sitesi ( www.toki.gov.tr ) yayımlanacak olup konuyla ilgili gerekli açıklama da buradan yapılacaktır. Ayrıca, ada/parsel/bölge bilgileri belirlenen vatandaşlarımız e-Devlet üzerinden sorgulama gerçekleştirebilecektir. Vatandaşların bu konudaki duyuru ve ilanları takip etmesi ve mağduriyet yaşamamaları adına iletişim bilgilerini güncel tutmaları gerekmektedir.


#TOKİ
#TOKİ arsa yerleri
#TOKİ müstakil arsa
#TOKİ müşterek arsa
24 gün önce