|

İspanya'dan salgından etkilenen şeflerden protesto: Bizi de duyun

İspanya’nın başkenti Madrid’de aralarında Michelin yıldızlı şeflerin de bulunduğu yaklaşık 200 şef, İspanya parlamentosunun önünde protesto gösterisi düzenledi. Şefler, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen yeme-içme sektörünün durumuyla ilgili hükümetle daha kapsamlı görüşme talebinde bulunmak için eylem yaptı.

14:06 - 27/05/2020 Çarşamba
Güncelleme: 14:14 - 27/05/2020 Çarşamba
Diğer
Şefler protesto düzenledi.
Şefler protesto düzenledi.

İspanya'da koronavirüs salgınından kötü bir şekilde etkilenen yeme içme sketörü için ünlü şefler protesto gösterisi düzenledi.

BBC'nin haberine göre protesto gösterisine İspanyol gastronomisinin önemli isimleri Ramon Freixa, Paco Roncero, Pepe Rodriguez, Diego Guerrero ve Pepa Munoz da katıldı.

La Tasquita de Enfrente restoranının sahibi ve şefi Juanjo Lopez, “İşlerimize devam edebilmemiz için makul ekonomik önlemler talep ediyoruz” dedi.Sektörün zorluklarını bildiklerini ifade eden Lopez, hükümetin sektörde belirleyeceği 'yeni normalde' kendilerine de danışılması gerektiğini söyledi.

'Duyulmak, saygı görmek ve takdir' beklediklerini dile getiren şefler eldivenleri ve maskeleriyle katıldıkları protestoda önlüklerini parlamentonun önüne bıraktı.İspanya’da yeme-içme sektörü ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının %6,2’sini oluşturuyor ve 1.7 milyondan fazla kişiye istihdam sağlıyor

#ispanya
#şef
#madrid
#salgın
4 yıl önce
default-profile-img