|
Özgün

KPSS atanma en küçük ve en büyük puanlar ve meslekler listesi

KPSS atanma puanları Sağlık Bakanlığının sözleşmeli personel alımı ilanından sonra bir hayli araştırılmakta. ÖSYM,18 Eylül'deki 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), 24-25 Eylül'deki 2022-KPSS (Alan Bilgisi) ve 2 Ekim'deki ÖABT ile 6 Kasım'da yapılan KPSS ortaöğretim sınavı sonuçları da açıklandı. ÖSYM ise KPSS-2022/2 tercih kılavuzunu yayınladı. Bu gelişmelerin ardından memur adayları hangi kurumların kaç puanla alım yaptığını araştırıyor. KPSS öğretmen ve hemşire puanları kaç? İşte ÖSYM KPSS lisans, önlisans ortaöğretim taban ve tavan puanları.

11:54 . 21/12/2022 Çarşamba
Yeni Şafak
KPSS taban puanları

KPSS taban puanları

ÖSYM
'den yapılan açıklamaya göre, 18 Eylül'deki Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri ile 24-25 Eylül 2022'de gerçekleşen Alan Bilgisi ve 2 Ekim 2022'de uygulanan Öğretmenlik Alan Bilgisi testinin cevapları ile adayların cevaplarına ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden ulaşılabiliyor.
KPSS P1, P2, P3 ve P4
gibi puan türleri KPSS sonuçlarının ardından adaylar tarafından araştırılıyor. KPSS atamaları bu puan türleri baz alınarak yapılmakta. KPSS tercihleri, ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS-2022/2 tercih kılavuzu sonrasında başladı. Peki KPSS lisans meslekleri neler?
Hangi KPSS puan türü hangi mesleği kapsar
? İşte KPSS lisans, önlisans ortaöğretim taban ve tavan puanları.

KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim tercihleri nasıl yapılır?

ÖSYM tarafından 18 Eylül'de gerçekleştirilen KPSS lisans sınavı, 3 Kasım'da açıklanan KPSS ön lisans sonuçları ve 24 Kasım'da açıklanan KPSS ortaöğretim sonuçları sonrasında, KPSS tercih işlemleri başladı. Adaylar,
adresinde yayımlanan KPSS-2022/2 tercih kılavuzu ekranı üzerinden tercihlerini gerçekleştirebilecek.

2022 KPSS-Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamalar açıklandı mı?

2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (2022-KPSS Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin
internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

KPSS 50, 55, 60, 65, 70, 75 ve 80 puanla nereye atanılır?

KPSS puanı 50, 55, 60, 65, 70, 75 ve 80 puan aralığında olanlar ise çoktan araştırmaya başladı. KPSS atama puanları bazı kriterlere göre değişkenlik gösterebiliyor. KPSS lisans oturumlarından 50 ila 60 puan arasında alan adaylar daha çok belediyelerin memur alımları ve jandarma alımlarını tercih ediyor. Bunun yanında bu puan aralığına sahip olan adaylar öğretmenevi, polis evi ve misafirhanelerde de açılan memur alımı ilanlarına müracaat edebilirler.

KPSS sınavında 60 sınırını aşan memur adayları, uygun olması durumunda sözleşmeli öğretmenlik alanlarını tercih edebilirler. Sözleşmeli öğretmenlikte sınır 60 puan ve üzeri olarak belirlenmiştir.65 puan ve üzerinde yapanlar ise Bakanlık kadrolarında yapılacak alımlarda şansını deneyebilir. Bunun yanında 70 puanı elde eden memur adayları EGM, PA, CTE gibi müdürlüklerde de tercihlerine dahil edebilirler.

Polislik KPSS önlisans puanı nedir 2022

KPSS önlisans sonuçlarının ardından Polislik KPSS önlisans puanları ile ilgili araştırmalar adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. P3 puan türü ile polislik alımı gerçekleştiriliyor. KPSS önlisans puanı ile polislik başvurusu için adayların en az 65 puan almaları gerekiyor. İşte
KPSS tavan ve taban puanları listesi
...
  • 2021- KPSS TABAN VE TABAN PUANLARI İÇİN
    .

2022 KPSS en küçük, en büyük taban puanları açıklandı mı?

KPSS taban ve tavan puanları ilgilenilen memurluk türünün en yüksek ve düşük alım yaptığı puandır. Taban puan en düşük puan türü olarak tanımlanırken tavan puan ise o pozisyonun alım yaptığı, en yüksek puan türüdür. KPSS lisans taban puanları mesleki pozisyon, branş ve kontenjan dağılımı, şehir ve alım yapan kuruma göre değişkenlik gösterebiliyor. 2022 KPSS taban puanları henüz ÖSYM tarafından açıklanmadı. 2021 yılının en düşük ve en yüksek puanlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Öğretmenlik atama taban puanları

KPSS hemşire atama taban puanları

Sağlık Bakanlığı atama puanları

Geçtiğimiz atama dönemlerinde Sağlık Bakanlığı atama puanları açıklanmıştı. KPSS 2022/5 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarına ilişkin taban ve tavan puanları ile atama puanları bulunuyor.

KPSS SAĞLIK BAKANLIĞI YERLEŞTİRME SONUÇLARI TABAN PUANLARI İÇİN
2022/5!

KPSS puanları kaç yıl geçerli?

Normal şartlar altında KPSS lisans oturumlarının geçerlilik süresi 1 yıl süre ile sınırlıydı. 31 Temmuz’da yapılan sınavın iptal edilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada, öğrencilerin mağdur edilmemesi adına bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için KPSS sonucu geçerlilik süresinin bir sonraki KPSS ile birlikte son iki yılın KPSS sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacağını duyurdu.

#KPSS taban puanları
#KPSS atama puanları
#ösym
1 ay önce
default-profile-img
KPSS atanma en küçük ve en büyük puanlar ve meslekler listesi
Akdeniz'de 4.4'lük deprem: Hatay'da da hissedildi
Yeni MHK başkanı Lale Orta oldu
İsveçli yetkili topu ülkesindeki suç çetelerine attı: PKK'yı onlar finanse ediyor
HDP'li Hatimoğulları'ndan skandal sözler: Türkiye'ye 'soykırımcı' diyerek terörist başı Öcalan'a özgürlük istedi
HDP'li Hatimoğulları'ndan skandal sözler: Türkiye'ye 'soykırımcı' diyerek terörist başı Öcalan'a özgürlük istedi