ÖZGÜN

LYS tercih sonuçları sorgula! Bin 110 adayın yeri değişti! ÖSYM uyardı

LYS tercihlerinizi sorgulamak için haberimizi inceleyebilirsiniz. ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı ve sonuçlara göre bin 110 adayın sınav yeri değişti. Sizler de LYS tercih sonuçlarınızı sorgulamak istiyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Haber Merkezi Diğer

LYS tercih sonuçlarında değişiklik yapıldı. ÖSYM tarafından son dakika açıklaması geldi. ÖSYM resmi site üzerinden yaptığı duyuruda bir hata yapıldığını ve hata sonucunda bin 110 adayın sınav yerinin değiştirildiğini açıkladı. İşte LYS tercih sonuçları…

LYS tercih sonuçları

ÖSYM'den resmi açıklama

"08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız."

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.