|

Fenerbahçe sportif direktörünü açıkladı: Mario Branco kimdir?

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe teknik direktörlük görevine İsmail Kartal'ı getirmesinin ardından yeni sportif direktörünü de açıkladı. Fenerbahçe Kulübü, sportif direktörlük görevine Mario Branco'unn getirildiğini açıkladı. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; "Sezon yapılanmasını sürdüren Profesyonel Futbol Takımımızda, Sportif Direktörlük görevine Mario Branco getirilmiştir." denildi. Peki, Mario Branco kimdir, nereli, hangi takımları çalıştırdı? İşte detaylar.

10:50 - 4/07/2023 Salı
Güncelleme: 14:13 - 4/07/2023 Salı
Yeni Şafak
Mario Branco kimdir, nereli, hangi takımları çalıştırdı?
Mario Branco kimdir, nereli, hangi takımları çalıştırdı?

Fenerbahçe Kulübü, sportif direktörlük görevine Mario Branco'nun getirildiğini açıkladı.Mario Branco'nun daha önce Portekiz Futbol Federasyonunda da farklı görevler aldığının belirtildiği açıklama şöyle sürdü: "2022-2023 sezonunda takımımızda Futbol Operasyonu Direktörü olarak göreve başlayan Mario Branco'nun yardımcılığına da yine kulübümüze futbol planlama yöneticisi olarak hizmet eden, daha önce futbol akademimizde antrenör olarak görev almış olan Okan Özkan atanmıştır. Sportif direktörümüz Mario Branco ve ekibine başarılar dileriz." İşte detaylar.

MARİO BRANCO KİMDİR, NERELİ, HANGİ TAKIMLARI ÇALIŞTIRDI?

Tam adı Mario Jorge dos Santos Branco olan Portekizli futbol adamı, 6 Kasım 1976 yılında Porto'da dünyaya geldi. Portekizli futbol adamı kariyerine Pontrevedra'da scout olarak başladı. Mario Branco, Wisla Krakow, Zaglebie Lubin ve Steaua Bükreş takımlarında da aynı görevi üstlendi.

2009 yılında Leixoes takımında sportif direktörlüğe başlayan Branco, son olarak Famalicao'da bu görevi üstlendi.

Mario Branco’nun kariyeri:

Famalicao, Sportif Direktör, 2020

PAOK, Sportif Direktör, 2018

Hajduk Split, Sportif Direktör, 2016

Estoril, Sportif Direktör, 2012

Astra Ploiesti, Sportif Direktör, 2011

Leixoes, Sportif Direktör, 2009

Steaua Bükreş, Şef Scout, 2008

Zaglebie Lubin, Şef Scout, 2006

Wisla Krakow, Şef Scout, 2005

Pontevedra, Şef Scout, 2004

FENERBAHÇE'NİN YENİ SPORTİF DİREKTÖRÜ MARİO BRANCO OLDU

Fenerbahçe Kulübü, sportif direktörlük görevine Mario Branco'unn getirildiğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Sezon yapılanmasını sürdüren Profesyonel Futbol Takımımızda, Sportif Direktörlük görevine Mario Branco getirilmiştir. 19 yıllık kariyeri boyunca birçok ülkede farklı kulüplerde görev yapan, futbola dair tüm süreçlerin içerisinde yer alarak önemli başarıların parçası olan Branco; futbol dünyasında güçlü ilişkilere sahip. Kariyeri boyunca çalıştığı kulüplere değer katan, 6 dil bilen deneyimli spor adamı; aynı zamanda Profesyonel Spor Yönetimi diplomasına ve UEFA B Lisansına sahip. Portekiz Futbol Federasyonu’nda da farklı görevler üstlenen, 2022-23 sezonunda Takımımızda Futbol Operasyonu Direktörü olarak göreve başlayan Mario Branco’nun yardımcılığına da yine kulübümüze Futbol Planlama Yöneticisi olarak hizmet eden, daha önce Futbol Akademimizde antrenör olarak görev almış olan Okan Özkan atanmıştır. Sportif Direktörümüz Mario Branco ve ekibine başarılar dileriz."
#Mario Branco
#Fenerbahçe
#Sportif Direktör
#Ali Koç
1 yıl önce