|
Reklam
Reklam
Özgün

Polislere ne kadar promosyon verilecek? EGM 2022 maaş promosyonu son durum bilgileri

Polis maaş promosyonu 2022 ödemeleriyle ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Bankaların emekli ve memurlara verdiği promosyon yarışı bir hayli kızıştı. Geçtiğimiz günlerde 7.000 TL'ye çıkarılan banka promosyonlarında tavan ücret değişerek 10 binTL’ye kadar yükseldi. Emniyet Genel Müdürlüğü polis maaş promosyonu konusunda bankalarla henüz bir anlaşmaya varamazken, EMNİYET SEN ve Polisin Sesi Platformu polis promosyonu konusunda teklifini yineledi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ise polislerin maaş promosyonlarına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Peki Polis maaş promosyonu ne kadar oldu, ne zaman verilecek? İşte 2022 EGM polis maaş promosyonu haberine iliştin detaylar.

14:08 . 3/09/2022 Cumartesi
Yeni Şafak
Polis maaş promosyonu 2022

Polis maaş promosyonu 2022

Emniyet Genel Müdürlüğü polis maaş promosyonu
konusunda bankalarla henüz bir anlaşmaya varamazken, EMNİYET SEN ve Polisin Sesi Platformu polis promosyonu konusunda teklifini yineledi. Emniyet-Sen Genel Başkanı Sezer "En az 50 bin lira promosyon ödenmeli ve paranın tamamı peşin olarak ödenmeli" açıklamasında bulundu.

Polislere ne kadar promosyon ödenecek?

Kampanyayı yürüten Emniyet-Sen Genel Başkanı ve Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk Sezer'in emniyet promosyonu hakkındaki açıklaması şu şekilde;

“Biz yeni bir anlaşma istiyoruz. Ancak kulağımıza ciddiyete bile alamayacağımız kadar komik rakamların gelmesi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hala talebimizi anlamamış olduğunu gösteriyor. Açık bir şekilde belirtmemiz gerekirse bizler ekonomik gerçeklere uygun bir anlaşma istiyoruz. Kulağımıza gelen
beş yıllık 18 bin lira, beş yıllık 22 bin 500 lira, beş yıllık 27 bin 500 lira, beş yıllık 30 bin lira
gibi anlaşmalar kesinlikle ekonomik şartlara uygun değildir. Ayrıca hala beş yılda ısrar edilmesi ise başlı başına bir akıl tutulmasıdır.”

Vakıfbank'ın emniyet maaş promosyonu ne kadar?

Vakıfbank'ın emniyet promosyonu
için önerdiği 18 bin TL'lik promosyonu kabul edilmedi. Ardından Vakıfbank polis maaş promosyonu miktarını 30 bin TL'ye yükseltti. Fakat emniyet 3 aylık maaş promosyonu için tavrını net bir şekilde ortaya koydu, istenen rakam 50 bin lira.
 • Vakıfbank'ın emniyet maaş promosyonu için önerdiği ilk rakam 18 bin TL
 • Vakıfbank'ın polis maaş promosyonu için önerdiği ikinci rakam 30 bin TL
 • Polislerin, talep ettikleri maaş promosyonu ise 50 bin TL

EMNİYET SEN ve Polisin Sesi Platformu liderliğinde talep edilen 50 bin TL'lik maaş promosyonu için net istenen son rakam 50 bin TL. Vakıfbank ise 30 bin lirada ısrarcı. Konuya ilişkin olarak müzakereler sürerken polislere promosyon ödemelerinin anlaşmanın ardından yatırılması bekleniyor.

 • Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 'promosyon' açıklaması
 • Emniyet Genel Müdürlüğü, polislerin maaş promosyon sözleşmeleri üzerinden yapılan dezenformasyonlar üzerine yazılı bir açıklamada bulundu.
 • Emniyet'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 • "Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana tarihi başarılara imza atmıştır. Günümüzde ise en başarılı dönemini geçirmektedir.
 • Teşkilatımız, bir yandan PKK, FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C başta olmak üzere terörle mücadelede önemli başarılar sağlarken, diğer taraftan her türlü suç ve suçluyla mücadelesine devam etmekte ve özellikle organize suç örgütlerine darbe üstüne darbe indirmektedir.
 • Yaşanan bu süreç, vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanırken, milletimizin de yakından bildiği gibi bir takım odakları ise son derece rahatsız etmektedir.
 • Terör örgütleri ile aynı dili kullanan bu odaklar, son olarak dillerine personelimizin promosyon sözleşmesini dolamışlardır.
 • Polisimizin maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalanmış ve 104 TL'den 300 TL'ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır. Protokolde ısrarla anlamamazlıktan gelinen bir nokta da promosyon ödemesinde her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artış yapılacak oluşudur. Yani 300 TL sabit bir rakam değildir. Bu, Türk Polis Teşkilatı’nın tarihindeki en yüksek promosyon ödemesidir. Promosyon ödemelerindeki memur maaş zammı oranındaki artış, 2023 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olacaktır.
 • Tüm bunlara rağmen 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Bu görüşmeler halen devam etmektedir.
 • Henüz bu görüşmeler sonuçlanmamışken, maaş promosyonu üzerinden algı operasyonuna girişmek, bundan siyasi rant elde etmeye çalışmak iyi niyetle açıklanamaz. Bu, büyük fedakarlıklarla görev yapmakta olan meslektaşlarımızın çalışmalarına destek değil adeta köstek olmaktır.
 • Sayısız kez açıklama yapmamıza rağmen Polisimizin maaş promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.
 • Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

2022 polis maaş promosyon tutarları

Emniyet Genel Müdürlüğü, aylık maaş promosyonu anlamında memuriyet kademesinde en düşük promosyonu alan sınıf olarak dikkat çekiyor. Genel Müdürlük'te görevli polis memurları aylık 300 TL, Ankara Merkez ise 131 TL promosyon alıyor. İl ve ilçelere göre de promosyon miktarları değişim gösteriyor. Bu çerçevede 2022 polis maaş promosyon tutarları şu şekilde:

Genel Müdürlük 300 TL

Ankara Merkez 131.5 TL,

Aydın 118 TL,

Kuşadası 6 ayda bir 603 TL,

Afyonkarahisar 87 TL,

Eskişehir 103 TL,

Artvin 96 TL,

Şanlıurfa 300 TL,

Kastamonu 106 TL,

Balıkesir 100 TL,

Şırnak 85 TL,

Samsun 101 TL,

Hatay 92 TL,

Giresun 92 TL,

Muğla 110 TL,

Kırklareli 100 TL,

Bilecik 92 TL,

Bursa 107 TL,

Erzurum 107 TL,

Kilis 90 TL,

Isparta 106 TL,

Konya 80 TL,

Kocaeli 100 TL,

Sakarya 115 TL,

Anatlya 107 TL,

İzmir 90 TL,

Edirne 108 TL,

Keşan 97.5TL,

Van 108 TL,

Gaziantep 105TL,

Adana 103TL,

İstanbul 300,

Diyarbakır 300TL.

#polis promosyonu
#polis maaş promosyonu
#vakıfbank emniyet
#promosyon
7 ay önce
default-profile-img